1 listopada zapalą „Światło Pamięci” przy grobach żołnierzy [WIDEO]

1 listopada przypada święto Wszystkich Świętych. Tradycyjnie będziemy wraz z rodziną odwiedzać groby naszych najbliższych. Stowarzyszenie „Głos Bohatera” zachęca, by w tym dniu nie zapomnieć również o tych mogiłach, w których spoczywają żołnierze Podziemia Niepodległościowego. 

„1 listopada przypada Wszystkich Świętych. Wraz z rodziną będziemy odwiedzać groby najbliższych. Nie zapomnijmy tego dnia o tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Wielu z nich oddało życie za Ojczyznę i spoczywa w bezimiennych grobach. Zachęcamy, by w te szczególne święto, przy każdej mogile polskiego żołnierza zapłonęło „Światło Pamięci” ? piszą twórcy akcji w wydarzeniu na profilu społecznościowym Facebook.

„Głos Bohatera” jest cyklem wywiadów z żołnierzami, kombatantami oraz innymi zasłużonymi dla Polski, których wspomnienia utrwalają i prezentują publiczności za pośrednictwem mediów społecznościowych. Celem projektu jest także działalność edukacyjna w zakresie historii oraz kształtowanie postaw i wartości patriotycznych. Zainteresowanych akcją odsyłamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie wydarzenia: TUTAJ.

„Mamy świadomość, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może poznawać trudną historię naszego kraju nie tylko z książek ale także od jej naocznych świadków. Jako młodzi ludzie ? zadajemy pytania i szukamy odpowiedzi. Nasi bohaterowie to ludzie, którzy w trudnych momentach naszej historii podjęli decyzję o walce w obronie naszej Ojczyzny i wyznawanych przez siebie ideałów” – piszą założyciele Stowarzyszenia, które powstało w 2015 roku.

Komentarze

Miłośnik historii, a w szczególności zagadnień związanych z wojskowością. Obecnie stale interesuję się wydarzeniami w Wojsku Polskim. Zapalony bibliofil, poświęcający każdą wolną chwilę na czytanie książek.