„50 typów broni, które zmieniły bieg historii” pod Naszym patronatem medialnym

Miło Nam poinformować, że objęliśmy patronat medialny nad książką „50 typów broni, które zmieniły bieg historii”,  której wydawcą jest Oficyna Wydawnicza Alma ? Press.

Dziejom ludzkiej cywilizacji towarzyszą i wpływają na jej kształt konflikty. Podczas najważniejszych z nich często pojawiały się nowe rodzaje broni, od pierwszego prehistorycznego toporka po granat ręczny, od średniowiecznych machin oblężniczych po roboty, które wkrótce zaczną być wykorzystywane w walce. Niektóre z tych rodzajów broni odegrały rolę decydującą, jak bomba atomowa ?Little Boy? zrzucona na Hiroszimę. Inne stały się bronią kultową, jak karabinek automatyczny AK ? niegdyś symbol komunizmu, a obecnie terroryzmu i najbardziej rozpowszechniony karabin świata.

 Książka 50 typów broni, które zmieniły bieg historii opowiada o historii ostatnich 3500 lat, kształtowanej przez stosowaną w walce broń. Bogato ilustrowana, zawierająca specyfikacje techniczne, pokazuje, jaką rolę odgrywa broń w działaniach zbrojnych. To więcej niż kompendium wiedzy o broni, to opowieść o broni, która zmieniała i zmienia oblicze świata.


50-typow-broni-ktore-zmienily-bieg-historii-1Autor: Joel Levy

Tytuł: 50 typów broni, które zmieniły bieg historii

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Alma-press

Oprawa: Twarda

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-7020-629-1

Liczba stron: 224

>>>> Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<<

 

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.