F/A-18F Super Hornet / Wikimedia Commons.

Amerykański Super Hornet rozbił się w Zatoce Perskiej

F/A-18F Super Hornet amerykańskiej marynarki wojennej rozbił się w Zatoce Perskiej. Obaj piloci zdążyli się katapultować i zostali wyłowieni przez służby ratownicze swojego macierzystego lotniskowca USS Theodore Roosevelt (CVN-71). Samolot brał udział w operacji przeciwko Państwu Islamskiemu, lecz katastrofa nie była związana z atakiem przeciwnika.

Sklep Urodzeni Patrioci

F/A-18F, należący do 211. Eskadry Myśliwców Uderzeniowych Checkmates (VFA 211), która stacjonuje w Naval Air Station Oceana w Wirginii i jest przypisana do Carrier Air Wing One, wystartował z pokładu lotniskowca o godz. 9:30 czasu wschodniego (UTC-5) i utracił ciąg silników, przez co pilot i operator systemów musieli katapultować się. Obaj lotnicy zostali niegroźnie ranni.

W swoim oświadczeniu US Navy podkreśliła, że:

Wstępne raporty wskazują, iż obaj są przytomni, w pełni sił i bez poważnych obrażeń. Katastrofa nie była wynikiem wrogiej aktywności.

Marynarka wojenna USA bada przyczyny wypadku.

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.

Najpopularniejsze posty