Fot. Adrian Grycuk / Źródło: Wikimedia Commons

Antoni Macierewicz zostanie szefem MON

O planie mianowania Antoniego Macierewicza na stanowisko szefa MON poinformowała wiceprezes Beata Szydło, która obejmie w rządzie PiS funkcję Prezesa Rady Ministrów. Stanowisko ministra spraw zagranicznych obejmie Witold Waszczykowski, członka Rady Ministrów, koordynatora ds. służb specjalnych – Mariusz Kamiński, szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji – Mariusz Błaszczak.

W mijającej kadencji Sejmu Antoni Macierewicz był członkiem Sejmowej Komisji Obrony Narodowej oraz przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Wojska Polskiego. Od 2012 r. jest członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość, od listopada 2013 r. – wiceprezesem.

21 lipca 2006 został mianowany na stanowisko wiceministra obrony narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, jako likwidator Wojskowych Służb Informacyjnych, weryfikator ich kadr, a także pełnomocnik ds. tworzenia służby kontrwywiadu wojskowego. Pełnił tę funkcję do 4 października 2006. Od 1 listopada 2007 do 16 listopada 2007 był podsekretarzem stanu w MON. Od października 2006 r. do listopada 2007 r. sprawował stanowisko szefa nowej Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Został odwołany w związku z objęciem mandatu poselskiego w Sejmie RP VI kadencji.  Natomiast od lipca 2010 r. pełni funkcję przewodniczącego zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy rządowego samolotu Tupolew Tu-154M Lux w Smoleńsku. Ponownie wybrany do Sejmu w 2011 r. jak i 2015 r.

Komentarze

Miłośnik historii, a w szczególności zagadnień związanych z wojskowością. Obecnie stale interesuję się wydarzeniami w Wojsku Polskim. Zapalony bibliofil, poświęcający każdą wolną chwilę na czytanie książek.