Materiały prasowe

„Asystent granica” nowa aplikacja ułatwiająca przekraczanie granicy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych przekraczających granicę, Straż Graniczna oraz Służba Celna uruchomiły aplikację ?Asystent granica? przeznaczoną na urządzenia mobilne.

?Asystent granica? to doskonały informator na temat drogowych, lotniczych, morskich, kolejowych i pieszych przejść granicznych. Użytkownicy korzystający z aplikacji uzyskają informację jakie dokumenty wymagane będą przy przekraczaniu granicy, czy też jak będzie wyglądał proces odprawy celnej i granicznej. Dzięki aplikacji podróżujący zapozna się z limitami przewozowymi towarów, a także z zasadami przewozu wybranych towarów, które regulują odrębne przepisy prawne. Aplikacja pozwoli poznać bieżącą sytuację na danym przejściu granicznym, dzięki czemu podróżujący unikną choćby niepotrzebnych kolejek. Aplikacja dostępna jest w polskiej, angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, rosyjskiej i włoskiej wersji językowej.

Oprócz uruchomienia aplikacji, zaktualizowana została również strona  www.granica.gov.pl na którą warto zajrzeć przed wyruszeniem w podróż. Zarówno aplikacja jak i strona powinny stać się niezbędnikiem dla wszystkich osób, które planują przyjazd do Polski na Światowe Dni Młodzieży.

Źródło: strazgraniczna.pl

 

Komentarze

Miłośnik historii, a w szczególności zagadnień związanych z wojskowością. Obecnie stale interesuję się wydarzeniami w Wojsku Polskim. Zapalony bibliofil, poświęcający każdą wolną chwilę na czytanie książek.