„Architekci zwycięstwa” pod naszym patronatem

Dziś wydawnictwo RM ogłosiło, iż swoją premierę ma książka Paula Kennedy?ego Architekci zwycięstwa, której jesteśmy patronem medialnym. Publikacja pozwala docenić wysiłek wojenny ludzi drugiego planu, których profesjonalizm i pomysłowość pozwoliły aliantom powstrzymać, a w ostateczności pokonać armię Hitlera i jego koalicjantów.

Bohaterami tej książki nie są dowódcy stojący na czele alianckich sił zbrojnych ani żołnierze na polu walki, ale ci, którzy wymyślili, jak w praktyce osiągnąć cele wyznaczone przez strategów. Należeli do nich m.in. generał major Percy Hobart ? wynalazca ?dziwnych czołgów? zdobywających plaże Normandii w dzień D, kapitan lotnictwa Ronnie Harker, ?który wsadził merlina do mustangów?, oraz kapitan konwojów ?Johnny? Walker, który wymyślił, jak zatapiać U-Booty przy użyciu ?ruchomej zapory ogniowej?. Ta książka opowiada, w jaki sposób wszystkie te racjonalizatorskie rozwiązania zostały wcielone w życie. Odsłania też inne oblicze drugiej wojny światowej, która była nie tylko zmaganiem się armii i strategów, ale też wojną genialnych umysłów.

Paul Kennedy, historyk i wykładowca Uniwersytetu Yale, jest autorem oraz redaktorem dziewiętnastu książek, w tym przetłumaczonej na ponad dwadzieścia języków Mocarstwa świata. Narodziny, rozkwit, upadek. Przemiany gospodarcze i konflikty zbrojne w latach 1500?2000 (wyd. pol. Warszawa 1994).

Książkę można kupić na stronie wydawnictwa:

>>> Kup książkę <<<

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.