Armored Warfare – konkurencja na rynku gier „czołgowych”

Armored Warfare to zręcznościowa gra MMO, tworzona przez studio Obsidian Entertainment. Pozwoli nam ona na zagranie najnowszymi pojazdami pancernymi, głównie czołgami.

Obecnie na rynku gier MMO króluje World of Tanks. Zaraz za nią plasuje się War Thunder (oprócz czołgów mamy tutaj dostępne również samoloty). Jako zapalony gracz tej drugiej gry, pokładam duże nadzieje na tym tytule.

To co wyróżnia Armored Warfare od konkurencji to rodzaje dostępnych pojazdów. Tutaj będziemy używać głównie najnowszych pojazdów (starsze też się znajdą ale będą to raczej maszyny powstałe już w okresie zimnej wojny) takich jak brytyjski Challenger 1 i 2, amerykański Stingray II czy niemiecki Wiesel.

Gra prezentuje się bardzo ładnie. Jest to zasługa silnika CryEngine na którym powstały takie gry jak Far Cry 3, czy Crysis 3. Gra pojawi się w 2015 roku i tak jak konkurencyjne tytuły, będzie darmowa (z mikropłatnościami) i rozwijana przy każdej kolejnej aktualizacji. Czekamy z niecierpliwością!

Komentarze

Historyk. Specjalizuje się w dziejach Związku Sowieckiego. Pozostałe zainteresowania to: losy Polaków podczas II WŚ oraz samoloty II WŚ.