„Berlińskie wrota. Nowa Marchia w ogniu” pod naszym patronatem !

Miło Nam poinformować, że objęliśmy patronat medialny nad publikacją „Berlińskie Wrota. Nowa Marchia w ogniu”  autorstwa Leszka Adamczewskiego. Wydawcą książki jest Wydawnictwo Replika.

Przez ziemie Nowej Marchii (wschodniej Brandenburgii) zimą i wiosną 1945 roku w drodze do Berlina przetoczył się walec Armii Czerwonej. To tutaj rozegrały się zacięte walki o Kostrzyn i Gubin. I tutaj żołnierze Armii Czerwonej oraz 1. Armii Wojska Polskiego forsowali Odrę.

W sensacyjnych reportażach historycznych Leszek Adamczewski przedstawia wybrane epizody z najnowszych dziejów Nowej Marchii. Czytelników prowadzi do Landsberga, który stał się Gorzowem Wielkopolskim, zagląda do ruin pohitlerowskich fabryk zbrojeniowych i fortyfikacji międzyrzeckich, poszukuje śladów zwożonych tu przez Niemców skarbów kultury i towarzyszy Adolfowi Hitlerowi w ostatniej jego wizycie na froncie.

Z ?Berlińskich wrót? dowiemy się również o amerykańskim nalocie na Żary i badaniach nad gazami bojowymi, z których najgroźniejszy miano produkować koło Frankfurtu nad Odrą…

Polecamy !

BerliDskie_Wrota_72_dpi

Tytuł: ?Berlińskie Wrota. Nowa Marchia w ogniu?
Autor: Leszek Adamczewski
Wymiary: 145×205 mm
Liczba stron: 384
Oprawa: miękka
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7674-518-3
Wydawnictwo: Replika

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.