Denali 2015 ? Szczyt McKinley zdobyty!

7 czerwca uczestnicy wyprawy Denali 2015, kpt. Marcin Kalita i kpt. Piotr Knop, po 11 godzinnej wspinaczce zdobyli najwyższy szczyt Ameryki Północnej ? McKinley. Trzeba zaznaczyć, że była to niezwykle ekstremalna wyprawa ponieważ na wysokości 5 tys. m temperatura odczuwalna wynosiła -47 stopnia.

Obecnie uczestnicy schodzą powoli z góry, w tym momencie są już w obozie czwartym. Wykorzystując okno pogodowe udało im się bezpiecznie zejść z „piątki” gdzie odpoczywają. Kontaktują się rzadko i tylko wtedy gdy jest to niezbędne z powodu wyczerpujących się baterii w telefonie satelitarnym.

Panorama piątego obozu

Przypominamy, że wyprawa ?Denali Mount & Run Expedition 2015? jest nie tylko wydarzeniem o charakterze sportowym, ale to także zbieranie środków finansowych na rzecz fundacji wojsk specjalnych ? KRS Formoza. Ponadto ważnym celem, na który chcą zwrócić szczególną uwagę jej uczestnicy, jest integracja z Polonią zamieszkującą w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Dlatego też została stworzona idea ?Spotkania na Alasce pod znakiem BIAŁOCZERWONEJ?.

Trasa wspinaczki wraz z zaznaczonymi obozami, w których uczestnicy odpoczywali przed kolejnym etapem.

Pamiętajcie też, że swoją postawą możecie wesprzeć żołnierzy, którzy swoją służbę dla ojczyzny przypłacili zdrowiem lub życiem, wpłacając datki na konto fundacji KRS Formoza: Nr konta: 02 1240 5354 1111 0010 5117 9431 PEKAO S.A. Oddział w Gdyni z dopiskiem ?DENALI?

>>> Szczegółowy plan wyprawy <<<

Autor: Hubert Dziwisz

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.