Denali 2015 – uczestnicy otrzymali flagę od prezydenta RP

Wyprawa ?Denali Mount & Run Expedition 2015? jest nie tylko wydarzeniem o charakterze sportowym, ale to także zbieranie środków finansowych na rzecz fundacji wojsk specjalnych – KRS Formoza. Ponadto ważnym celem, na który chcą zwrócić szczególną uwagę jej uczestnicy, jest integracja z Polonią zamieszkującą w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Dlatego też została stworzona idea ?Spotkania na Alasce pod znakiem BIAŁOCZERWONEJ?.

Już jutro uczestnicy wyprawy, kpt. Marcin Kalita i kpt. Piotr Knop, rozpoczynają swoją podróż na Alaskę, by następnie zdobyć najwyższy szczyt Ameryki Północnej – McKinley, a następnie pokonać trasę górskiego maratonu. 22 maja, na dowód poparcia swoich założeń, uczestnicy otrzymali od Prezydenta RP flagę narodową, która będzie im towarzyszyła przez cały okres przedsięwzięcia.

Wsparcie ze strony Prezydenta RP jest dla nas wyrazem woli, aby było to wydarzenie istotne, wartościowe i jednoczące Polaków w kraju i na całym Świecie – mówią uczestnicy wyprawy.

Przypominamy, że nasz portal objął patronatem medialnym całą wyprawę i będzie na bieżąco informował o postępach jej uczestników. Zachęcamy również do kibicowania całej wyprawie i śledzenia jej na naszej stronie jak i profilu fb: Denali 2015

Pamiętajcie też, że swoją postawą możecie wesprzeć żołnierzy, którzy swoją służbę dla ojczyzny przypłacili zdrowiem lub życiem, wpłacając datki na konto fundacji KRS Formoza:
Nr konta: 02 1240 5354 1111 0010 5117 9431 PEKAO S.A. Oddział w Gdyni z dopiskiem ?DENALI?

>>> Szczegółowy plan wyprawy <<<

Autor: Paweł Kmiecik

 

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.