Fragment filmu/kanał yt

Dni otwarte – Fabryka Broni „Łucznik” Radom

Fabryka Broni „Łucznik” Radom przeżywa swoje 90-lecie przedsiębiorstwa – opisane zostało to w poprzednim artykule na ten temat (link do niego pod koniec tego wpisu). W ramach tego, Fabryka Broni „Łucznik”, organizuje dni otwarte w swojej siedzibie. Przypadają one na 19 września 2015 roku.

Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu przeżywa swój okrągły jubileusz działalności. W ramach tego opisywane przedsiębiorstwo organizuje dni otwarte. Dzięki temu przedsięwzięciu będzie można zwiedzić siedzibę Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu. Dokładny adres, pod który skierować muszą się zwiedzający, to ulica A. Grobickiego 23
w Radomiu. Otwarcie dla zwiedzających zarezerwowane jest w czasie od godziny 10 do godziny 17. Zorganizowane będą pokazy broni historycznej, broni współczesnej, uzbrojenie nowoczesnej armii oraz będzie można poczęstować się wojskową grochówką.

Z najbardziej ciekawych atrakcji jakie będzie można przeżyć to strzelnica  – zostaną zorganizowane zawody strzeleckie z pistoletu typu VIS.  Warto podkreślić, że wstęp podczas dni otwartych w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu jest darmowy.

W związku z organizowanym przedsięwzięciem, została utworzona specjalna strona do zapisów do strzelania oraz zwiedzania Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu.

Na fanpage’u na facebooku również czytamy:

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte Fabryki Broni. To już za miesiąc!
Wśród jubileuszowych atrakcji Visowisko, zwiedzanie Fabryki Broni, pokazy broni oraz interaktywna lekcja historii.
Zapraszamy do Radomia!

Warto śledzić stronę fabryki oraz fanpage na facebooku, w celu uzyskania szerszych informacji na temat opisywanego wydarzenia – zwłaszcza w kwestii zapisów na zwiedzanie oraz strzelnicę. Wydaje się, że będzie to dobry wypad dla osób zainteresowanych historią wojskowości, produkcją broni palnej oraz osób, które swoją pasje wiążą z szeroko rozumianą bronią palną.

Z ostatnich wieści wiadomym jest, że będzie można zobaczyć Rosomaka z bliska.

Natomiast zapisy do 14 września 2015 r.

Plakat promujący wydarzenie:

wydarzenie - ze strony fanpage przedsiębiorstwa

Plakat promujący wydarzenie – ze strony fanpage przedsiębiorstwa

Linki:

– artykuł pt:”Fabryka Broni Radom Łucznik – 90 lat tradycji – zarys przedsiębiorstwa.” http://www.nowastrategia.org.pl/90-lat-tradycji/

– strona główna przedsiębiorstwa: http://www.fabrykabroni.pl/

– fanpage na facebooku przedsiębiorstwa: https://www.facebook.com/pages/Fabryka-Broni-%C5%81ucznik-Radom/146617785399294?fref=nf
– strona odnośnie zapisów http://drzwiotwartefb.pl/zapisy/

Komentarze

Absolwent UMCS na wydziale humanistycznym, na kierunku historia. Licencjat pisał na temat: "Ruch narodowy i dążenia niepodległościowe Irlandczyków w latach 1900-1923". Natomiast pracę magisterską: "Ruch niepodległościowy na terenie powiatu radomskiego po 1945 r." W pracy historycznej bada losy Żołnierzy Niezłomnych, głównie na terenie regionu radomskiego oraz historię Irlandzkiej Armii Republikańskiej.