fot. screen YouTube.

Eksplozja rosyjskiego bombowca [WIDEO]

W sieci pojawiło się nagranie wideo z katastrofy rosyjskiego bombowca strategicznego Tu-95MS (w kodzie NATO: Bear-H), która miała miejsce w dniu 8 czerwca ubiegłego roku.

Podczas kołowania do treningowego lotu, jeden z silników turbośmigłowych Kuzniecow NK-12MW o przeciwbieżnych śmigłach eksplodował, w wyniku czego maszyna stanęła w ogniu i została obrócona o 180°.

https://www.youtube.com/watch?v=AClibOXmFno

Przypomnijmy, że katastrofa miała miejsce w czasie startu z bazy lotniczej Ukrainka-Seryszewo w obwodzie amurskim na Dalekim Wschodzie. Serwis Defence-Blog.com podał wówczas informację o dwóch zabitych i pięciu rannych członkach załogi (czytaj więcej: Rosyjski Niedźwiedź eksplodował w czasie startu).

Czytaj także:

Zmodernizowany Niedźwiedź w służbie

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.