/Fot. U.S. Air Force photo by Senior Airman James Richardson

Francuzi tworzą Gwardię Narodową

W dniu 28 lipca br. prezydent Francji François Hollande potwierdził plany utworzenia Gwardii Narodowej – nowa formacja zostanie stworzona z istniejących sił rezerwowych armii francuskiej w odpowiedzi na nowe zagrożenia atakami terrorystycznymi.

W oświadczeniu wydanym w dniu 28 lipca br. w Pałacu Elizejskim ogłoszono plan utworzenia nowej formacji wojskowej ? Gwardii Narodowej. Francuski prezydent powiedział, że konsultacje parlamentarne w sprawie powołania do życia nowej formacji miałyby mieć miejsce we wrześniu br. – wszystko po to by nowa formacja została stworzona jak najszybciej.

Jak wynika z oświadczenia oficjalne ogłoszenie planu powołania nowej formacji wojskowej przez Radę Bezpieczeństwa i Obronności będzie miało miejsce w sierpniu a jednostki Gwardii Narodowej zostaną sformowane już we wrześniu br. W swoim oświadczeniu prezydent Francji zachęcał młodych francuzów do wstąpienia w szeregi rezerwistów. ?15.000 siły rezerwistów będą dostępne do końca miesiąca, a Bernard Cazeneuve, francuski minister spraw wewnętrznych ogłosił, że zainteresowanie wyraziło już 2.500 osób? – dodał prezydent François Hollande.

Zobacz także:

Komentarze

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.