ISIS od środka.10 dni w „Państwie Islamskim” – zapowiedź

Nazwa ISIS pochodzi od słów Islamic State of Iraq and Sham i oznacza salaficką organizację terrorystyczną, która od 29 czerwca 2014 roku podaje się za Państwo Islamskie. W rzeczywistości jest to samozwańczy kalifat znajdujący się na terytorium Iraku i Syrii. Na polskim rynku wydawniczym ukazała się właśnie książka – „ISIS od środka. 10 dni w „Państwie Islamskim” w której Jürgen Todenhöfer przedstawia relację ze swojego pobytu na ziemiach zajmowanych przez bojowników ISIS. 

Kiedy Jürgen Todenhöfer przekroczył w grudniu 2014 roku granicę i z powrotem znalazł się w Turcji, kamień spadł mu z serca. Udając się na tereny ?Państwa Islamskiego?, wiedział, na jakie niebezpieczeństwo się naraża. Chęć zobaczenia z bliska życia najgroźniejszych terrorystów świata i poznania ich motywacji była jednak silniejsza niż strach.

Po wielomiesięcznych staraniach Todenhöfer spędził na obszarze ?Państwa Islamskiego? dziesięć dni i jest jedynym zachodnim dziennikarzem, który podróżował po tych terenach w eskorcie uzbrojonych dżihadystów. Autor odwiedza szpital, więzienie, posterunek policji, rozmawia zarówno z bojownikami, jak i zwykłymi ludźmi. Nikomu innemu nie udało się tak dokładnie opisać ISIS. Niebezpieczna podróż pozwala mu odpowiedzieć na pytanie, jak potężna jest w rzeczywistości ta samozwańcza organizacja i co skłania jego członków do zbrodniczych czynów, które wprawiają w przerażenie cały świat.

Czterystu bojowników ISIS przepędziło z Mosulu 25000 żołnierzy i policjantów irackich wyposażonych w najnowocześniejszą broń. W ciągu kilku miesięcy ISIS podbiło teren wielkości Wielkiej Brytanii. Codziennie przyłączają się do niego bojownicy z różnych krajów.  Autor nazywa ISIS dzieckiem wojny w Iraku z 2003 roku i apeluje o mądrzejszą politykę antyterrorystyczną na świecie. ?ISIS od środka? pokazuje, że Zachód wciąż bagatelizuje zagrożenie, jakie stwarza ?Państwo Islamskie?.

O Autorze:

Jürgen Todenhöfer ? urodził się w 1940 roku w Niemczech. Przez 18 lata zasiadał w Bundestagu. Był rzecznikiem prasowym klubu parlamentarnego CDU/CSU do spraw pomocy dla krajów rozwijających się i kontroli zbrojeń. Następnie przez 22 lata kierował wielką europejską firmą mediatorską. Był częstym gościem w krajach ogarniętych wojną na Środkowym Wschodzie: w Afganistanie, Iraku, Syrii i Palestynie. Ze swoich honorariów sfinansował między innymi dom dla sierot w Afganistanie, szpital dla chorych na HIV w Kongo oraz projekt pojednania miedzy Żydami a Palestyńczykami. Honorarium za ostatnią książkę przeznaczył dla ciężko okaleczonych, syryjskich dzieci. Honorarium za książkę ?ISIS od środka? zasiliło konto pomocowe dla  syryjskich i irackich uciekinierów oraz dzieci w Gazie.

>>>> Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<<

ISIS od środka. 10 dni w ?Państwie Islamskim?

ISIS od środka. 10 dni w ?Państwie Islamskim?

 

ISBN: 978-83-233-4080-5
rok: 2016
format: B5
stron:304
oprawa: miękka

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.