Kampanie lotnicze od I wojny światowej do dzisiaj – recenzja

Na początku 2018 roku za sprawą Oficyny Wydawniczej Alma-Press, na księgarskie półki trafiła książka pt. ?Kampanie lotnicze od I wojny światowej do dzisiaj?. Jest to kolejna książka z dobrze znanej serii Nieznane oblicza historii, która w spójny sposób przybliża Nam historię lotnictwa.

Autorami książki są Chris Chant, Steve Davies oraz Paul E. Eden, zaś całość prac nad książką koordynował Thomas Newdick. Cała czwórka ma bogate doświadczenie w badaniu historii uzbrojenia i lotnictwa. Owoce badań Chanta i Newdicka mogliśmy w przeszłości poznać dzięki książkom takim jak choćby: ?Najsłynniejsze samoloty bojowe. Ilustrowana historia? czy też ?Broń piechoty. Ilustrowana encyklopedia?. Tym razem ci poczytni autorzy wzięli sobie za cel przedstawienie udziału lotnictwa w dwudziestowiecznych konfliktach w skondensowanej i przystępnej formie.

Książka została podzielona na dwanaście rozdziałów z których aż pięć z nich poświęcono II wojnie światowej. Pozostałe części to historia udziału lotnictwa w zmaganiach zbrojnych od powstania maszyn latających do końca I wojny światowej. Cztery rozdziały opisują udział lotnictwa we wszystkich najważniejszych zmaganiach okresu Zimnej Wojny począwszy od wojny w Korei, poprzez zmagania w Wietnamie i na Bliskim Wschodzie, a skończywszy na wojnie w Libanie. Narracja kończy się na przedstawieniu roli lotnictwa w wojnach prowadzonych w Iraku i na Bałkanach oraz roli lotnictwa w wojnie z terroryzmem.

Książka napisana została bardzo przystępnym językiem, dzięki czemu czyta się ją sprawnie i przyjemnie. Duży wpływ na to mają liczne ciekawostki zaprezentowane na kartach książki, a także ukazanie swoistego cr?me de la cr?me z udziału lotnictwa w kampaniach opisanych na kartach książki. Dodatkowym atutem są niewątpliwie również wstawki zawierające informacje o danych technicznych samolotów pojawiających się w książce.

Na bardzo wysokim poziomie stoi strona zewnętrzna książki. Publikacja wydana na wysokiej jakości papierze z porządnie zszytymi stronami oraz interesującą okładką. Narracja pracy została wzbogacona o wiele dobrej jakości zdjęć, które w doskonały sposób obrazują opisywane w tekście samoloty, czy też ich użycie w poszczególnych kampaniach.

Recenzowana książka jest bardzo wartościową pozycją po którą powinien sięgnąć każdy pasjonat lotnictwa, bowiem zarówno znawca tematu jak i laik w tej dziedzinie odnajdzie coś dla siebie.

Polecam serdecznie!


Tytuł: Kampanie lotnicze od I wojny światowej do dzisiaj

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Alma-press

Oprawa: Twarda

Rok wydania: 2018

ISBN: 978-83-7020-699-4

Liczba stron: 320

Format: 21 x 30 cm

>>>> Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<<

Komentarze

Miłośnik historii, a w szczególności zagadnień związanych z wojskowością. Obecnie stale interesuję się wydarzeniami w Wojsku Polskim. Zapalony bibliofil, poświęcający każdą wolną chwilę na czytanie książek.