F-16 Fighting Falcon z 309. Eskadry Myśliwskiej z 56. Skrzydła Myśliwskiego z Luke AFB. (U.S. Air Force photo by Senior Airman DeAndre Curtiss / Released)

Katastrofa amerykańskiego F-16 w Arizonie [AKTUALIZACJA]

W dniu 21 stycznia br., doszło do katastrofy myśliwca F-16 Fighting Falcon, należącego 56. Skrzydła Myśliwskiego  Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Obecnie stan pilota oraz przyczyny katastrofy pozostają nieznane.

 

[AKTUALIZACJA] Po wielu godzinach poszukiwań odnaleziono wrak myśliwca, jednakże do tej pory nie udało się ustalić losów pilota. Jak donosi najnowszy komunikat prasowy Luke AFB, maszyna, która rozbiła się czwartek 21 stycznia br., należała do sił powietrznych Republiki Chin. Maszyna była czasowo przydzielona do 56. Skrzydła Myśliwskiego z Luke AFB.

Jak wynika z oświadczenia prasowego opublikowanego na oficjalnej stronie bazy lotniczej Luke, do katastrofy doszło w czwartkowy poranek około godziny 4:45 czasu lokalnego na północ od bazy Luke w pobliżu miejscowości Bagdad w stanie Arizona. Jak donosi rzecznik Luke AFB, porucznik Tanya Wren obecnie stan pilota oraz przyczyny katastrofy pozostają nieznane.

Komunikat prasowy Luke AFB w sprawie katastrofy myśliwca wielozadaniowego F-16 nieopodal miejscowości Bagdad w stanie Arizona. (Luke AFB)

Komunikat prasowy Luke AFB w sprawie katastrofy myśliwca wielozadaniowego F-16 nieopodal miejscowości Bagdad w stanie Arizona. (Luke AFB) (Kliknij by przejść do komunikatu)

Przedstawiciele Luke AFB zapewnili, że w operacji poszukiwania i ratownictwa współpracują z władzami lokalnymi. Jak wynika z komunikatu biura szeryfa hrabstwa Yavapai w poszukiwaniach miejsca katastrofy F-16 uczestniczy policyjny śmigłowiec. Jak do tej pory nie odnaleziono jednak pilota anie żadnych szczątków maszyny.

Bagdad to miejscowość położona w północno-zachodniej Arizonie, 137 km (85 mil) na północny zachód od Luke AFB, która z kolei zlokalizowana jest na przedmieściach Phoenix w Glendale.

Czytaj także:

Komentarze

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.