F/A-18A Hornet z VMFA-531 podczas ćwiczeń BRIGHT STAR '85. Źródło: Wikimedia Commons

Katastrofa F/A-18A Hornet w Nevadzie

Według komunikatu Naval Air Station Fallon w dniu 12 stycznia 2016 roku, myśliwiec wielozadaniowy F/A-18A Hornet należący do US Navy rozbił się na poligonie Fallon Range Training Complex. 

Według komunikatu Naval Air Station Fallon w dniu 12 stycznia 2016 roku, myśliwiec wielozadaniowy F/A-18A Hornet należący do US Navy rozbił się na poligonie Fallon Range Training Complex. Według informacji podawanych przez media, pilot myśliwca Hornet zdążył się katapultować, jego stan jest obecnie oceniany w miejscowym szpitalu.

W opublikowanym komunikacie przedstawiciel NAS Fallon stwierdził że do katastrofy doszło o godzinie 8.30 czasu lokalnego w odległym terenie górzystym, około 25 mil na wschód od Fallon. Komunikat ten mówi że należący do US Navy F/A-18A Hornet rozbił się podczas rutynowej misji treningowej przeprowadzanej przez Naval Air Warfare Development Center.

W chwili obecnej nie znamy przyczyny katastrofy. Marynarka Wojenna zapewniła jednak że wyjaśnianiem przyczyn katastrofy zajmie zespół śledczych – to standardowa procedura przy tego typu wypadkach.

Tego samego dnia niedaleko miasta Konarak w Iranie katastrofie uległ myśliwiec F-4D Phantom II należący do Sił Powietrznych Islamskiej Republiki Iranu. W katastrofie irańskiego Phantoma zginęła dwuosobowa załoga.

Czytaj także:

Katastrofa F-4D Phantom II w Iranie

Komentarze

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.