Katastrofa transportowca Airbus A400M

Wyprodukowany dla Tureckich Sił Powietrznych samolot transportowy A400M-180 Atlas rozbił się tuż po starcie z lotniska w hiszpańskiej Sewilli. Załoga składała się z pracowników lokalnej fabryki Airbusa i wykonywała oblot maszyny. Lot rozpoczął się około godziny 13:00, ale zaraz po tym samolot runął 1,5 km na północ od pasa startowego.

Sklep Urodzeni Patrioci

Początkowo podawano, że zginęła cała 10-osobowa załoga, potem skorygowano iż dwoje przeżyło. Natomiast według dziennikarzy portalu Diario de Sevilla w katastrofie zginęły trzy z sześciu obecnych na pokładzie osób, dwie zostały ciężko ranne, a los jednego członka załogi pozostaje nieznany. Jeden z rannych doznał urazu brzucha oraz klatki piersiowej, a drugi urazu głowy, oparzeń twarzy oraz złamań kończyn dolnych.

Według dziennikarzy, tuż po starcie, załoga zgłaszała wieży kontrolnej problemy techniczne, po czym samolot zawrócił na lotnisko. Nie doleciał jednak do niego, rozbił się i stanął w ogniu. Przyczyny katastrofy nie są znane. Maszyna runęła na pole uprawne bawełny należące do farmy La Florida. Egzemplarz nosił prawdopodobnie numer fabryczny CASA423 EADS oraz numer seryjny A4D23. Była to pierwsza w historii katastrofa tego modelu.

 

 

 

Airbus A400M Atlas by Ralph1989

 

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.

Najpopularniejsze posty