Kolejny Polski żołnierz zginął w Afganistanie

Kolejny Polski żołnierz zginął w Afganistanie minionej nocy podczas operacji mającej na celu zlikwidowanie składu materiałów wybuchowych używanych przez terrorystów. Polscy komandosi wspierali w akcji afgański oddział antyterrorystyczny.

smc

Podczas operacji eksplodowała mina-pułapka, będąca zarazem jedną z głównych przyczyn śmierci żołnierzy w Afganistanie w ogóle. W wyniku wybuchu rannych zostało kilku afgańskich policjantów i trzech polskich komandosów. Pomoc Afgańczykom zapewnili komandosi z JWK z Lublińca.

Natychmiast przystąpiono do udzielenia pomocy medycznej i wezwano śmigłowce w celu ewakuacji poszkodowanych z rejonu operacji do szpitala w bazie Ghazni. Pomimo udzielonej pomocy medycznej w wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniósł chorąży Mirosław Łucki. Pozostałym żołnierzom nie zagraża niebezpieczeństwo.

Chorąży Mirosław Łucki miał 38 lat. Służył w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Był żonaty i osierocił syna. W służbie czynnej pozostawał od 1997 roku i brał udział w wielu zagranicznych operacjach. Był bardzo doświadczonym żołnierzem, a w Afganistanie był już po raz drugi.

Cześć Jego Pamięci oraz Szczere Wyrazy Współczucia dla Rodziny i Przyjaciół

Komentarze

Absolwent Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (obecnie Akademii Sztuki Wojennej). Instruktor strzelectwa sportowego, instruktor kalisteniki i zagorzały fan wycieczek górskich. Zdobywca Wojskowej Odznaki Górskiej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i Odznaki Skoczka Spadochronowego Służb Ochrony. Członek grupy rekonstrukcyjnej SPAP Wojkowice i Stowarzyszenia "Głos bohatera". Do głównych zainteresowań naukowych autora należą terroryzm międzynarodowy, przestępczość zorganizowana, społeczne inicjatywy w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz zarządzanie kryzysowe.