Koniec tradycyjnego wydania ?The Independent?

W dniu 26 marca 2016 roku w Londynie ukazał się ostatni numer tradycyjnego papierowego wydania „The Independent”. Jeden z największych brytyjskich dzienników od kilku lat borykał się z problemami finansowymi.

Brytyjski dziennik „The Independent” ukazywał się regularnie od 1986 roku. Z początkowymi nakładami sięgającymi 400 tysięcy egzemplarzy zaliczany był do czołówki brytyjskiej prasy obok tytułów takich jak „Times”, „Daily Telegraph”, „Financial Times” i „Guardian”.

Wydawany początkowo przez Independent News & Media, w 2010 roku przejęty został przez rosyjskiego oligarchę Aleksandera Liebiediewa za 1 funta [wraz z zobowiązaniem utrzymania wydawania gazety przez kolejne lata]. Wobec strat jakie przynosił w ostatnich latach tabloid, syn Liebiediewa ? Jewgienij zdecydował o zaprzestaniu druku gazety. Dziennik obecnie wydawany będzie wyłącznie w formie cyfrowej.

Premier David Cameron napisał, iż zaprzestanie wydawania tradycyjnej wersji dziennika to „smutny dzień dla brytyjskiego dziennikarstwa”.

Tytułowa strona The Independent/ Źródło:Wikimedia

Tytułowa strona The Independent/ Źródło:Wikimedia

Komentarze

Miłośnik historii, a w szczególności zagadnień związanych z wojskowością. Obecnie stale interesuję się wydarzeniami w Wojsku Polskim. Zapalony bibliofil, poświęcający każdą wolną chwilę na czytanie książek.