Materiały własne redakcji

Koniec unikatowej w skali kraju strzelnicy w Bartoszycach

Po blisko 10 latach funkcjonowania unikatowa w skali kraju strzelnica w Dąbrowie decyzją gminy ma zostać zamknięta! Powód skargi mieszkańców narzekających na hałas.

Blisko 10 lat temu Jan Bodnar wydzierżawił teren na którym znajdowała się stara poniemiecka strzelnica położona nieopodal wsi Dąbrowa w gminie Bartoszyce w województwie warmińsko ? mazurskim. Wielkim nakładem zarówno pracy jak i funduszy zaniedbany teren doprowadził do stanu pozwalającego rozgrywać na strzelnicy nawet imprezy rangi mistrzowskiej. Miejsce to stało się szybko popularne wśród fanów strzelectwa i militariów przyciągając każdego roku setki osób zainteresowanych strzelectwem długodystansowym. Warto bowiem wspomnieć, że owa strzelnica jest obiektem unikalnym w obrębie całego kraju posiadając osie o długości 450 i 600 metrów.

Początkowo obiekt otaczały pola jednak z czasem po odrolnieniu gruntów pojawiły się pierwsze budynki mieszkalne. Obecność strzelnicy, która początkowo nie przeszkadzała nowym sąsiadom obecnie stała się przedmiotem licznych skarg. Z tego powodu decyzją wójta gminy Bartoszyce obiekt strzelnicy zostanie zamknięty z dniem 31.12.2015 roku.[ Pierwotna umowa na dzierżawę strzelnicy obowiązywała do stycznia 2017 roku – TW]

Tego typu decyzja pozostając w terminologii strzeleckiej jest ?strzałem w kolano? rozwijanych oddolnie inicjatyw pro obronnych obywateli mających na celu podniesienie bezpieczeństwa naszego kraju. Czy osoby zainteresowane strzelectwem mają chować się po lasach i tam rozwijać swoją pasję? To pytanie należało by skierować do odpowiednich władz.

Usytuowanie strzelnicy w Bartoszycach/ Źródło:http://mapy.geoportal.gov.pl/

Usytuowanie strzelnicy w Bartoszycach/ Źródło:http://mapy.geoportal.gov.pl/

Komentarze

Miłośnik historii, a w szczególności zagadnień związanych z wojskowością. Obecnie stale interesuję się wydarzeniami w Wojsku Polskim. Zapalony bibliofil, poświęcający każdą wolną chwilę na czytanie książek.