Konkurs – Pancerne armie Hitlera

Z okazji przekroczenia 1500 lajków na naszym facebook’owym profilu mamy dla Was zapowiedziany wcześniej konkurs. Do wygrania jest egzemplarz książki Roberta Kirchubela pt. Pancerne armie Hitlera na froncie wschodnim. Nagrodę ufundowało wydawnictwo Dolnośląskie.

Zwycięzca może być tylko jeden, a zostanie nim osoba, która poprawnie odpowie na poniższe pytanie i wyśle odpowiedź wraz z danymi osobowymi na adres: konkursy@nowastrategia.org.pl do 12 stycznia 2014 roku.

Pytanie konkursowe:

Kto po nieudanym zamachu na Hitlera został mianowany Szefem Sztabu Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych (OKH)?

————————————————–

Nagroda:

R. Kirchubel, Pancerne armie Hitlera na froncie wschodnim, Wrocław 2013.

Pancerne armie Hitlera były awangardą blitzkriegu na froncie wschodnim. Odegrały główną rolę jako narzędzia taktyczne i broń kształtująca strategię. Ich spektakularne zwycięstwa i ostateczna klęska są odzwierciedleniem losu całej niemieckiej armii na Wschodzie.
Korzystając z szerokiego spektrum źródeł, w tym osobistych relacji żołnierzy, Robert Kirchubel rekonstruuje działania armii pancernych od rozpoczęcia operacji Barbarossa w 1941 do klęski Niemiec w maju 1945. Śledzi ofensywy i kontrofensywy prowadzone na bezkresnych przestrzeniach ZSRR, rozwiewa mity oraz kreśli portrety najważniejszych dowódców: Guderiana, Hoepnera, Hatha czy von Kleista.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs organizowany jest przez portal Nowa Strategia.
2. Sponsorem nagrody  jest Wydawnictwo Dolnośląskie.
3. Zgłoszenia udziału w konkursie oraz odpowiedzi na pytania można przesyłać w dniach od 03 stycznia 2014 r. ? 12 stycznia 2014 r.
4. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.
5. Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać na skrzynkę mailową konkursy@nowastrategia.org.pl  odpowiedź na pytanie oraz podać swoje imię i nazwisko oraz adres domowy.
6. Każdy uczestnik konkursu może wysłać jedno zgłoszenie.
7. W konkursie nie mogą brać udziału członkowie redakcji.
8. Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które odpowiedzą poprawnie na pytanie, w ciągu max 3 dni od zakończenia konkursu.
9. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 833) przez redakcję i administrację w/w serwisów jedynie w celach przeprowadzenia konkursu, wyłonienia zwycięzców oraz przyznania nagród i publikacji imienia i nazwiska zwycięzców.
10. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie konkursu oraz przyznawanych nagrodach.

Komentarze

Absolwent historii i politologii na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Interesuje się historią wojskowości XX w., stosunkami międzynarodowymi, terroryzmem oraz polskimi misjami stabilizacyjnymi poza granicami kraju.