/Fot. U.S. Marine Corps photo by Cpl. Royce Dorman

Kradzież broni z amerykańskiej bazy wojskowej w Stuttgarcie

Śledczy amerykańskiej armii prowadzą dochodzenie w sprawie niedawnej kradzieży broni palnej i innego wyposażenia wojskowego ze zbrojowni amerykańskiej bazy wojskowej w Stuttgarcie (Niemcy) ? według przedstawicieli US Army w toku śledztwa pod uwagę brane są wszystkie scenariusze, w tym penetracja terenu bazy przez jednostki nieuprawnione.

Agenci specjalni z USACIDC (United States Army Criminal Investigation Command) prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży broni palnej oraz innego wyposażenia wojskowego ze zbrojowni amerykańskiej bazy wojskowej w Stuttgarcie (Niemcy) – według Chrisa Greya rzecznika USACIDC wśród skradzionych przedmiotów znajduje się kilka pistoletów półautomatycznych, jeden karabin automatyczny małego kalibru oraz strzelba.

Stuttgart. /Fot. Wikimedia Commons

Stuttgart. /Fot. Wikimedia Commons

Armia Stanów Zjednoczonych (US Army) nie podała do wiadomości publicznej szczegółowych danych dotyczących skradzionego uzbrojenia ani jednostek dotkniętych kradzieżą tłumacząc się dobrem prowadzonego przez wojsko śledztwa. Wiadomo, że w ramach dochodzenia mającego ustalić co zaszło, śledczy sprawdzą scenariusz zakładający, przedostanie się przez ogrodzenia i kradzież wojskowego wyposażenia przez osoby nieuprawnione. Chris Grey stwierdził, że na tym etapie śledztwa brane są pod uwagę wszystkie możliwości, ale nie wygląda na to, że kradzieży dokonały osoby z zewnątrz.

Przedstawiciel amerykańskiej armii (nieposiadający autoryzacji niezbędnej do udzielania oficjalnych komentarzy) na warunkach anonimowości przekazał informację o tym, że baza jest domem dla amerykańskich elit – Zielonych Beretów, a także jednostki specjalnej Navy Seal‚s. Włamanie do zbrojowni amerykańskiej bazy w Stuttgarcie miało miejsce wcześniej w tym miesiącu – kradzieży dokonano w momencie podwyższonych środków bezpieczeństwa w związku z niedawną wysoką częstotliwością zamachów terrorystycznych w Europie.

Wojsko podaje, że w śledztwie uczestniczy niemiecka policja [władze Niemiec zostały poinformowane o zajściu] oraz że w związku z trwającym śledztwem do wiadomości publicznej nie zostaną podane już żadne informacje. Dowództwo USACIDC ogłosiło, że za informację prowadzące do odzyskania skradzionych przedmiotów lub do zidentyfikowania zamieszanych w sprawę osób wyznaczono nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 USD.

Komentarze

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.