Książka ?Ścigacze Polskiej Marynarki Wojennej w II wojnie światowej? pod naszym patronatem

Nasz portal objął patronatem medialnym najnowszą książkę Mariusza Borowiaka ?Ścigacze Polskiej Marynarki Wojennej w II wojnie światowej?. Wydawcą książki jest Oficyna Wydawnicza Alma ? Press.

Książka ta, jest pierwszą próbą tak szerokiego opisania dziejów ścigaczy S-1 ? S-10 w polskiej Marynarce Wojennej w latach II wojny światowej. Na temat działalności operacyjnej tych dziesięciu ?drobnoustrojów? na wodach kanału La Manche wiemy bardzo mało dlatego, że okręty tej klasy weszły do służby w PMW dopiero, gdy polscy marynarze walczyli z dala od ojczystych brzegów. Temat ten bardzo rzadko pojawiał się literaturze historycznej ze względu na utrudniony dostęp do dokumentów. W latach 1940-1945 dziennikarze brytyjscy nie kryli podziwu dla kunsztu dowodzenia oficerów, którzy służyli pod polską banderą, przyrównując ich odwagę i ognisty temperament w walce z okrętami Kriegsmarine do wyczynów regimentów husarii. Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu czytelników interesujących się PMW i jej historią, a także historią Polski.

?Polacy są wspaniałymi wojownikami. To jest robota dla nich.?
John Steinbeck

Książkę już teraz można kupić pod linkiem:
http://www.almapress.com.pl/product.php?id=903

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.