/Fot. Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

Kurs C-IED w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych [ZDJĘCIA]

W dniach od 3 do 14 kwietnia br. w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych (CSWIiCh) we Wrocławiu odbywał się kurs przeciwdziałania improwizowanym urządzeniom wybuchowym (C-IED) na poziomie taktycznym.

Jak podaje komunikat prasowy CWIiCh, głównym celem kursu było przygotowanie instruktorów improwizowanym urządzeniom wybuchowym (C-IED Train The Trainers /T3/) do prowadzenia tego typu szkoleń z żołnierzami Wojska Polskiego, w ich macierzystych jednostkach bądź na poligonach wojskowych. Pod nadzorem instruktorów z Zespołu Rozminowania z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przyszli instruktorzy uczyli się m.in. jak wykorzystywać i przekazywać zdobytą w czasie szkolenia wiedzę, jak organizować szkolenia na poziomie taktycznym oraz własnoręcznie wykonywać pomoce szkoleniowe, które będą używać podczas zajęć.

W drugim tygodniu szkolenia, kandydaci na instruktorów mieli szansę na sprawdzenie nabytych umiejętności, albowiem do kursu dołączyła 15-osobowa grupa z Komendy Obsługi Lotniska we Wrocławiu ? kandydaci przeprowadzili wówczas szkolenie C-IED na poziomie podstawowym. Szkolenie zakończyło się w dniu 14 kwietnia br. wręczeniem uczestnikom zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu oraz tym samym zdobycie uprawnień instruktora przeciwdziałania improwizowanym urządzeniom wybuchowym. Uczestnikom zaświadczenia wręczył Szef Zespołu Rozminowania ppłk Piotr Tomków.

GALERIA: 

(Kliknij w zdjęcie by powiększyć! /Fot. Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych)

Źródło: CSWIiCh

Komentarze

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.