Mistrz świata ze Straży Granicznej

W dniach 26 czerwca – 5 lipca w Fairfax w Stanach Zjednoczonych funkcjonariusz Morskiego Oddziału Straży Granicznej, kapitan SG Marek Krawczyk zdobył 3 złote i 2 brązowe medale w pływaniu w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych „World Police and Fire Games 2015″.

Sklep Urodzeni Patrioci

„World Police and Fire Games 2015″ to największa i zarazem najbardziej prestiżowa na świecie impreza sportowa dla przedstawicieli służb mundurowych. W tegorocznej już szesnastej edycji zawodów Służb Mundurowych wystartowało blisko 12 000 zawodników i zawodniczek z 70 państw świata, którzy rywalizowali w sześćdziesięciu dyscyplinach. Oprócz zmagań w tradycyjnych dyscyplinach takich jak lekkoatletyka, pływanie, łucznictwo, boks czy hokej zawodnicy rywalizowali w wędkarstwie, „biegu po schodach” czy też w paintballu.

Kapitan SG Marek Krawczyk to wielokrotny mistrz Polski, medalista mistrzostw Europy oraz olimpijczyk z Atlanty (1996) oraz Sydney (2000). W zmaganiach przedstawicieli służb mundurowych wystartował już po raz czwarty i tak jak poprzednio odniósł wspaniałe wyniki! Funkcjonariusz Straży Granicznej przywiózł 5 medali, w tym 3 złote. Był bezkonkurencyjny na 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz 100 metrów stylem motylkowym. Brąz zdobył na 50 metrów motylkiem i we wspólnej z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej sztafecie 4 x 50 metrów stylem zmiennym.

Funkcjonariusz do startów przygotowywał się od stycznia br. pomimo kontuzji odniesionej w czerwcu zdołał osiągnąć fenomenalny wynik.

Komentarze

Absolwent historii na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Interesuje się historią wojskowości XIX i XX wieku oraz dziejami Rosji. Był członkiem koła historyków krajów Europy Wschodniej.

Najpopularniejsze posty