Arsen Pawłow ps. Motorola / foto: YouTube.com print.screen

Motorola (nie) żyje?

18 stycznia portal niezależna.pl powołując się na wpis Euromaidanu PR opublikowany  na Twitterze poinformował, że rosyjski żołnierz Arsen Pawłow ps. Motorola zginął. Informacja ta błyskawicznie rozprzestrzeniła się w internecie. Jak się okazuje, rzeczywistość najprawdopodobniej  nie wygląda tak, jak chcieliby tego Ukraińcy a sam zainteresowany ma się dobrze. 

Wczoraj (18.01.2015) w internecie pojawiła się informacja  o rzekomej śmierci rosyjskiego żołnierza Arsena Pawłowa ps. Motorola. W Polsce Pawłow  znany był głównie z gróźb jakie kierował pod adresem Polaków,   po tym, jak polskie władze nie zezwoliły na przelot rosyjskiego samolotu rządowego przez terytorium naszego kraju. Filmik, w którym Motorola grozi Polsce zapowiadając, że separatyści wybiorą się również do naszego kraju, kończy się salwą wystrzelonych pocisków z wyrzutni rakiet.

Informacje opublikowane na Twitterze Euromaidanu PR najprawdopodobniej nie są prawdziwe gdyż:

Po pierwsze, Ukraińcy już sześciokrotnie uśmiercali Pawłowa,  jednak za każdym razem okazywało się to później informacją nieprawdziwą. Jest to typowa wojna propagandowa jaką prowadzą obie strony konfliktu, zarówno Ukraińcy jak i Rosjanie ( którzy już kilkakrotnie zdobywali lotnisko w Doniecku)

Po drugie, niema żadnych dowodów stwierdzających, iż Arsen Pawłow został zabity. Brak ciała ani jakiejkolwiek informacji na ten temat.

Po trzecie, Arsen Pawłow udzielił wywiadu już w dniu, w którym ogłoszono jego śmierć. Dementuje w nim plotki na temat swojej śmierci. Co więcej, Pawłow  nie wygląda nawet na rannego.

Podsumowując. Informacje na temat śmierci Arsena Pawłowa nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wygląda na to, że  jest to (póki co)  jedynie medialna plotka, która wyrosła na podstawie jednego wpisu Euromaidanu PR.

Komentarze

Absolwent Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku na kierunku "Bezpieczeństwo Narodowe". Obecnie student Uniwersytetu Białostockiego na wydziale historyczno-socjologicznym - kierunek "Stosunki Międzynarodowe". Koordynator działu "Bezpieczeństwo" portalu "Nowa Strategia". Prowadzi bloga "Piotr Kular" na portalu Mpolska24.pl gdzie posiada status eksperta. Obszar jego zainteresowań dotyczy bezpieczeństwa narodowego oraz międzynarodowego w kontekście prowadzonej polityki bezpieczeństwa państw takich jak Rosja, Ukraina oraz Białoruś.