NH90 TTH (nhindustries.com)

NHIndustries dostarczyła 260 sztukę śmigłowca NH90

Jak donosi NHIndustries w komunikacie opublikowanym 4 grudnia br. na swojej stronie internetowej, Hiszpania odebrała drugi śmigłowiec NH90 TTH.

Śmigłowiec wyprodukowano w zakładach produkcyjnych w Albacette (miasto w południowo-wschodniej Hiszpanii, w regionie Kastylia-La Mancha, nad kanałem María Cristina). Na dziś firma NHIndustries i jej partnerzy dostarczyli 260 sztuk śmigłowców NH90.

NH90 TTH (airbushelicopters.com)

NH90 TTH (airbushelicopters.com)

Hiszpańska wersja śmigłowca NH90 wyposażona jest w montowane w kraju silniki General Electric CT7 8F5, dostosowany pakiet komunikacyjny, oraz system ostrzegania Indra. W dniu 18 grudnia 2014 roku Hiszpania odebrała swój pierwszy śmigłowiec NH90 TTH, również wyprodukowany w zakładach w Albacete. Od tamtego czasu podjęto decyzję o redukcji zamówienia z 45 do zaledwie 22 sztuk w wersji TTH.

NH Industries NH90 to dwusilnikowy śmigłowiec wielozadaniowy produkowany przez europejskie przedsiębiorstwo NHIndustries, założone przez firmy: Airbus Helicopters, AgustaWestland oraz Fokker Aerostructures. NHIndustries oferuje śmigłowiec wielozadaniowy NH90 w dwóch wariantach, jeden dedykowany do operacji morskich NH90NFH (NATO Frigate Helicopter) oraz drugi NH90TTS (Tactical Transport Helicopter) dla operacji lądowych. Maszyny są w służbie w Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Grecji, Oman, Belgii, Australii i Nowej Zelandii.

NH90 NFH Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii.

NH90 NFH Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii.

Wersja TTH śmigłowca jest przeznaczona do transportu taktycznego, operacji aeromobilnych, oraz misji poszukiwawczych i ratowniczych (SAR). Na pokładzie znajdzie się miejsce dla 20 żołnierzy w pełnym uzbrojeniu lub 2,5 tony sprzętu. Ponadto specjalistyczne modyfikacje umożliwiają wykorzystywanie maszyny jako wsparcia taktycznego, czy jako jednostki do walki elektronicznej, powietrznego stanowiska dowodzenia, transportu dla VIP-ów i szkolenia. Śmigłowiec wyposażono także w tylną rampę.

Czytaj także:

Komentarze

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.