Samoloty wczesnego ostrzegania i dozoru przestrzeni powietrznej (AWACS) Boeing E-3D Sentry podczas lądowania w bazie lotniczej RAF Weddington. / Wikimedia Commons (OGL v1.0).

Nielegalni imigranci zatrzymani w brytyjskiej bazie lotniczej

Jak poinformowały media brytyjskie, na terenie bazy lotniczej RAF Waddington zatrzymano trzech nielegalnych imigrantów z Sudanu, którzy dostali się do Wielkiej Brytanii autokarem z Francji.

Baza lotnicza RAF Waddington, Lincolnshire, Anglia. / Wikimedia Commons.

W środę, 1 listopada br. media brytyjskie poinformowały, że na terenie bazy lotniczej RAF Waddington w hrabstwie Lincolnshire we wschodniej Anglii zatrzymano trzech nielegalnych imigrantów z Sudanu, którzy dostali się do Wielkiej Brytanii autokarem z Francji.

Jak poinformowały służby Royal Air Force oraz lokalna policja z Lincolnshire, trzej obywatele Sudanu, którzy według informacji BBC są w wieku od 22 do 27 lat, byli zaskoczeni, że znaleźli się w brytyjskiej bazie wojskowej w pobliżu miasta Lincoln. Zostali szybko zatrzymani tuż po opuszczeniu autokaru już na terenie RAF Waddington.

Zgodnie z informacjami dowództwa brytyjskich sił powietrznych, nielegalni imigranci podróżowali autokarem razem z członkami RAF z Francji, skąd wracali z ćwiczeń wojskowych. Wspólny komunikat prasowy RAF i lokalnej policji głosi:

W dniu 29 października, trzech cywilnych obcokrajowców został zatrzymanych w bazie lotniczej RAF Waddington i przekazanych policji w hrabstwie Lincolnshire. Uważa się, że osoby te przybyły w autokarze z powracającym personelem RAF z rozmieszczenia we Francji.

Lokalna policja potwierdziła, że wszyscy trzej obywatele Sudanu zostali zatrzymani i następnie przekazani do Biura Imigracyjnego Home Office (brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych ? przyp. red.).

W bazie lotniczej RAF Waddington, leżącej 6,8 km na południe od prawie stutysięcznego miasta Lincoln, której główne zadania to rozpoznanie elektroniczne i obserwacja pola bitwy, stacjonuje sześć eskadr RAF i jest to jedno z najbardziej zatłoczonych lotnisk wojskowych w Wielkiej Brytanii.

Stacjonują tam samoloty rozpoznawcze Raytheon Sentinel R.1, samoloty wczesnego ostrzegania i dozoru przestrzeni powietrznej (AWACS) Boeing E-3D Sentry, samoloty zwiadowcze Boeing RC-135W Rivet Joint (Project Airseeker), samoloty rozpoznawczo-wywiadowcze (ISTAR) Beechcraft Shadow R.1, a także bezzałogowe bojowe aparaty latające (UCAV) General Atomics MQ-9 Reaper.

Źródła:

bbc.com: RAF Waddington airfield discovers stowaways from France

ukdefencejournal.org.uk: Illegal immigrants smuggle themselves onto coach which ends up at RAF base

Czytaj także:

Amerykańskie F-35A w brytyjskiej bazie lotniczej RAF Lakenheath [WIDEO]

Wielka Brytania kupuje Predatory

Włochy: bardzo trudna sytuacja w związku z napływem imigrantów

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.