Niezwyciężeni – mocny film edukacyjny IPN [WIDEO]

Instytut Pamięci Narodowej  wraz ze studiem projektowym Fish Ladder, będącym częścią Platige Image, stworzył animowany film opowiadający o 50 letniej heroicznej walce Polaków o niepodległość. Wyszła bardzo mocna produkcja!

15 września br. miała premiera krótkometrażowego filmu animowanego, całkowicie wykonanego w technice 3D przez studio Fish Ladder. Film opowiada o 50-letniej historii dążeń Polaków do niepodległości. Film rozpoczyna się wybuchem II wojny światowej w 1939 roku, a następnie skrótowo przedstawia najważniejsze fragmenty polskiej historii, takie jak dwie okupacje, działania Polskiego Państwa Podziemnego, powstanie armii polskiej na zachodzie (Monte Cassino, Falaise, Arnhem), powstanie w getcie warszawskim czy powstanie warszawskie.

Następnie film porusza kwestię beznadziejnej walki Żołnierzy Wyklętych o niepodległą Polskę, wybuchy strajków w całej Polsce na przestrzeni 30 lat, wybór Karola Wojtyłę na papieża oraz upadek żelaznej kurtyny.

W filmie znalazły się również kwestie bardzo wrażliwe, takie jak zdrada Polski przez zachodnich sojuszników na konferencji jałtańskiej, niemieckie obozy koncentracyjne, przy czym zaznacza, że to właśnie Polska po raz pierwszy poinformowała o ich istnieniu.

Polecam również stronę internetową: http://niezwyciezeni-film.pl/index.html

Komentarze

Miłośnik historii, a w szczególności zagadnień związanych z wojskowością. Obecnie stale interesuję się wydarzeniami w Wojsku Polskim. Zapalony bibliofil, poświęcający każdą wolną chwilę na czytanie książek.