Nowości od wydawnictwa Świat Książki

Swoją premierę mają dzisiaj dwie książki historyczne od wydawnictwa Świat Książki. Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką poniższych publikacji.

Ben Macintyre – Wielkie oszustwo

W tym roku minęła 70. Rocznica lądowania Aliantów w Normandii. Z tej okazji na rynku wydawniczym pojawiło się kilka nowych pozycji. Jedną z nich jest ?Wielkie Oszustwo?, książka wydana nakładem Wydawnictwa Świat Książki. Jest to fascynująca opowieść o kulisach Operacji ?Double Cross?, będącej integralną częścią Operacji ?Fortitude?, mającej na celu zdezinformowanie Niemieckiego Sztabu Generalnego co do czasu  i miejsca lądowania Aliantów w Zachodniej Europie. ?Double Cross? polegała na przejęciu przez aliancki kontrwywiad niemieckich szpiegów i przekształceniu ich w podwójnych okladka-200agentów.Do niedawna kulisy tej historii były niedostępne dla opinii publicznej. Jednak dzięki otwarciu brytyjskich archiwów, autor książki, Ben Macintyre przedstawia czytelnikowi najważniejszych sześciu głównych bohaterów, dzięki pracy których Hitler uwierzył, że aliancki desant zostanie przeprowadzony w Pas-de-Calais, a nie jak naprawdę planowali alianccy sztabowcy w Normandii.

Autor: Ben Macintyre
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świat Książki
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7943-517-3
Liczba stron: 440
Oprawa: Miękka

Daniel CostelleNaziści? Jeńcy niemieccy w Ameryce

Historia nazizmu i nazistów jest w Polsce znana szerokiej grupie odbiorców. Daniel Costelle, autor wspaniałych filmów dokumentalnych poświęconych III Rzeszy, odkrywa przed nami nieznaną do tej pory historię jeńców niemieckich w USA. Było ich ponad 380 Nazisci-Jency-niemieccy-w-Ameryce_Daniel-Costelle,images_big,7,978-83-7943-498-5tysięcy!!! Jedni pogodzili się z klęską Hitlera i starali się współpracować z Amerykanami. Drudzy byli bardziej zawzięci i do końca wierzyli w zwycięstwo „1000-letniej Rzeszy”. Costelle wydobył z zapomnienia dokumenty, na których dawno osiadł kurz. Dzięki temu poznamy fascynującą historię, pełną nieznanych do tej pory faktów i szczegółów, którą czyta się jak dobrą powieść.

Autor: Daniel Costello
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świat Książki
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7943-498-5
Liczba stron: 318
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Komentarze

Historyk. Specjalizuje się w dziejach Związku Sowieckiego. Pozostałe zainteresowania to: losy Polaków podczas II WŚ oraz samoloty II WŚ.