Oddział policji brytyjskiej podczas ćwiczeń. (gdb.voanews)

Nowy kompleks treningowy dla brytyjskiej armii i policji

Sektor prywatny wkracza w nową erę, rozpoczął działania mające na celu włączenie się w walkę z terroryzmem. Siły policji brytyjskiej i armii już niedługo będą mogły doskonalić swoje umiejętności w nowo powstającym centrum broni i taktyki w dawnym zbiorniku podziemnym.

Niezależny kompleks treningowy wart około ?20 mln ?, National Firearms and Tactical Training Centre (NFTTC) powstanie w Bedford. W ramach tej inwestycji powstaną strzelnice dla szkolenia z zakresu obsługi specjalistycznych rodzajów broni oraz tzw. kill house, czyli rekonstrukcje domów/pomieszczeń, które będzie można przestroić dla stworzenia realistycznych scenariuszy przetrzymywania zakładników, oblężenia czy scenariuszy związanych z terroryzmem.

Prywatny kompleks treningowy o powierzchni 200 000 stóp kwadratowych (18,581m?), zostanie otworzone najprawdopodobniej w styczniu 2017 roku. Kompleks treningowy powstanie w Bedford, całość zostanie zbudowana wewnątrz podziemnego zbiornika Manton Lane, który został zbudowany jeszcze w 1935 roku i wycofany/opuszczony przez Anglia Water w 1990 roku.

Obiekt zbuduje firma inwestycyjna z prywatnego sektora, Lou Bedford. Obiekt będzie posiadał strzelnice do ćwiczenia ze specjalistycznymi rodzajami broni, ich wielkość będzie oscylować w granicach od 25 do nawet 100 metrów z systemami dostarczonymi przez Action Target.

Infografika  przedstawiająca przyszły kompleks treningowy.

Infografika przedstawiająca przyszły kompleks treningowy.

Nowy kompleks treningowy będzie dwupiętrowy, oprócz tzw. kill house, które pomogą w doskonaleniu umiejętności z zakresu odbijania zakładników i prowadzenia działań antyterrorystycznych obiekt będzie wyposażony w imitacje ulic, szkół i hoteli, a także portów lotniczych. Powstanie także miejsce do ćwiczenia przechwytywania pojazdów.

Andrew Young, dyrektor marketingu NFTTC oraz były oficer RAF-u, powiedział:

?Podczas gdy brytyjska policja oraz wojsko posiadają najlepszych pracowników i najlepsze ośrodki szkoleniowe na świecie, zwiększenie popytu sprawia, że nie ma wystarczająco dużo wolnego miejsca dla ich wszystkich potrzeb. To, co oferujemy to centrum doskonałości, które wyeliminuje tę lukę„.

Nowy kompleks zostanie zbudowany z dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony określone przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Kolegium Policji. Kompleks będzie odizolowany a jego ściany 6 stóp (1.8288 m).

Pomimo iż kompleks zostanie otworzony dopiero w 2017 roku, już prowadzone są rozmowy z przedstawicielami wojska, policji oraz cywilnych (zaaprobowanych) agencji na temat wynajmu. Przy pełnej przepustowości, NFTTC ma na celu zapewnienie szkolenia oficera za stawkę 100? dziennie.

Komentarze

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.