Fot. screen YouTube.

Oficjalny zwiastun filmu ?Wyklęty? [WIDEO]

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun filmu Konrada Łęckiego pt. ?Wyklęty?, traktujący o żołnierzach polskiego podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej, walczących z sowiecką okupacją kraju. Premiera filmu w dniu 10 marca br.

W dniu 25 stycznia br. pojawił się oficjalny zwiastun filmu Konrada Łęckiego pt. ?Wyklęty?. Przypomnijmy, że pierwszy zwiastun pojawił się w dniu 17 listopada o czym informowaliśmy was tutaj: Pierwszy zwiastun filmu ?Wyklęty? [WIDEO].

?Wyklęty? to oparty na faktach film, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez sowieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach ? w tym opiniotwórczych ? uważani są za bandytów.

?Wyklęty? to pełnometrażowy debiut autora scenariusza i reżysera filmu ? Konrada Łęckiego i pierwszy film produkcji, założonej przez aktora Marcina Kwaśnego, Fundacji Między Słowami, znanego z ról rtm. Witolda Pileckiego w filmie ?Pilecki? (2015) czy por. Romana Dziemieszkiewicza ps. ?Pogoda? w filmie ?Historia Roja? (2016).

Obsada aktorska: Marcin Kwaśny ? ?Wiktor?, Janusz Chabior ? Minister Bezpieczeństwa Publicznego, Olgierd Łukaszewicz ? mężczyzna w celi, Jerzy Zelnik ? doktor Niburski, Piotr Cyrwus ? gospodarz, Marek Siudym ? chłop na polu, Dominik Bąk ? Adam Buman, Robert Wrzosek ? Jaskóła, Jarosław Witaszczyk ? Różycki, Wojciech Niemczyk ? ?Lolo?, Andrzej Plata ? ?Maciek?, Łukasz Pruchniewicz ? ?Brzezina?, Krzysztof Grabowski ? ?Mściciel?, Michał Węgrzyński ? porucznik Gierada, Damian Jóźwik ? ?Halny?, Łukasz Węgrzynowski ? ?Cichy? i inni. W filmie wzięło także udział kilkuset statystów i członków grup rekonstruktorskich z całej Polski.

Film wejdzie do kin w dniu 10 marca br. Dystrybutorem jest Kondrat-Media.

Źródła:

Opis dystrybutora

FilmPolski.pl: Wyklęty

Czytaj także:

?Żołnierze Wyklęci? ? geneza powstania pojęcia

?Wołyń? z pewnością bardzo poruszy ? zbiorowa recenzja

Pojawiły się dwa zwiastuny filmu ?Wołyń? [WIDEO]

Powstaje film ukazujący prawdę historyczną

Oblitus: Rise of the Forgotten ? film wojenny o Polakach walczących w szeregach armii Stanów Zjednoczonych

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.