Fot. Jakub Czermiński (archiwum PKW Afganistan), źródło: www.zoom.mon.gov.pl

Oznaka rozpoznawcza PKW w misji Resolute Support w Afganistanie

Od 1 stycznia 2015 r. w Afganistanie trwa nowa międzynarodowa misja wojskowa o kryptonimie Resolute Support. Bierze w niej udział również Polski Kontyngent Wojskowy, w którego składzie znaleźli się wojskowi doradcy, pluton ochrony, łącznościowcy oraz Narodowy Element Wsparcia (logistyka). Wczoraj natomiast została oficjalnie zaakceptowana oznaka rozpoznawcza PKW Resolute Support.

Wzór oznaki:

Od lewej: Na mundur wyjściowy, polowy, w kamuflarzu pustynnym. cyfra I umieszczona w środku oznaki rozpoznawczej określa zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji Resolute Support Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Islamskiej Republice Afganistanu, dla kolejnej zmiany będzie to cyfra II itd.

Od lewej: Na mundur wyjściowy, polowy, w kamuflażu pustynnym.
cyfra I umieszczona w środku oznaki rozpoznawczej określa zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji Resolute Support Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Islamskiej Republice Afganistanu, dla kolejnej zmiany będzie to cyfra II itd.

Do głównych zadań Wojska Polskiego w czasie misji Resolute Support  będzie należało m.in. doradztwo afgańskim siłom bezpieczeństwa na szczeblu strategicznym i operacyjnym. Misja rozpocznie się 1 stycznia 2015 r. i będzie trwać do 30 czerwca 2015 r. Na wydatki związane z użyciem kontyngentu zaplanowano w budżecie MON 32 mln złotych.

Źródło: Decyzja Nr 17/MON z dnia 20 stycznia 2015 r. w sprawie wprowadzenia oznaki rozpoznawczej Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji Resolute Support Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Islamskiej Republice Afganistanu

Komentarze

Miłośnik historii, a w szczególności zagadnień związanych z wojskowością. Obecnie stale interesuję się wydarzeniami w Wojsku Polskim. Zapalony bibliofil, poświęcający każdą wolną chwilę na czytanie książek.