Członek grupy MAC (Muslim Against Crusades) ? Muzułmanie Przeciwko Wyprawom Krzyżowym trzyma transparent / Źródło: http://www.thesundaytimes.co.uk

Państwo Islamskie grozi FIFA, by nie organizowała Mistrzostw Świata w Katarze

Zorganizowanie XXII Mistrzostw Świata w Katarze, które mają się odbyć w 2022 roku zostało poważnie zachwiane. Problem nie leży bynajmniej w opóźnieniu prac budowlanych, a w planach organizacji terrorystycznej zwanej Państwem Islamskim (ISIS). Mistrzostwa te miały być pierwszymi, które zostałyby zorganizowane na terenie Bliskiego Wschodu. Terytorium te jest jednak w obszarze zainteresowań samozwańczego kalifatu, gdyż chciałby mieć tam swoją strefę wpływów.

By ostrzec Międzynarodową Federację Piłki Nożnej przed popełnieniem tak kardynalnego, według ISIS, błędu Państwo Islamskie wysłało ostrzegawczy list do FIFA, by wstrzymało organizację Mistrzostw Świata w Katarze.

Państwo Islamskie twierdzi, że teren Kataru ma docelowo być częścią kalifatu, pod panowaniem kalifa Ibrahima Bin Awada Alkasiego (lidera ISIS, zwanego w skrócie Abu Bakr al-Baghdadim). Pod panowaniem kalifatu mistrzostwa w piłce nożnej będą traktowane jako próba odejścia od Islamu.

List został początkowo zamieszczony na Alplatformmedia.com, stronie internetowej dżihadystów, potem przedrukowano go w egipskiej gazecie Al Wattan. Zaadresowany został do Josepha Blattera (zwanego również Seppem), szefa FIFA. Państwo Islamskie zwróciło się do adresata po imieniu i zasugerowało, że nie dostosowanie się do ich żądań doprowadzi do użycia przez kalifat siły ognia w postaci odpalenia rakiet o dalekim zasięgu Scud, w których posiadaniu są bojownicy samozwańczego kalifatu. List jest utrzymany w uprzejmym tonie i zakończony słowem ?dziękuję?.

Tekst listu przesłanego do szefa FIFA był następującej treści:

?Drogi Josephie,

Wysłaliśmy już wiadomość w 2010 roku, gdy zdecydowałeś lub zostałeś przekupiony przez byłego emira Kataru, żeby zorganizować mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze. Teraz, gdy nasza organizacja jest już kalifatem oświadczamy, że impreza ta nie odbędzie się w Katarze, gdyż kraj ten będzie częścią kalifatu pod rządami kalifa Ibrahima Bin Awada Alkasiego, który nie dopuszcza do korupcji oraz odejścia od Islamu na terenach należących do muzułmanów. Dlatego sugerujemy, by znaleziono inny kraj, aniżeli Katar. Państwo Islamskie jest w posiadaniu rakiet długiego zasięgu Scud, które bez problemu mogą dosięgnąć Kataru, o czym Amerykanie dobrze wiedzą.

Dziękuję.?

Wygrana Kataru w przetargu na organizację mistrzostw świata budzi wiele kontrowersji i posądzeń o przekupstwa. Problemem jest również wątpliwe przestrzeganie praw człowieka. Według raportu organizacji Amnesty International z 2013 roku pracownicy migrujący do Kataru ?są traktowani jak bydło? i umieszczani w opłakanych warunkach zbliżonych do współczesnego niewolnictwa. Wątpliwości budzą również letnie temperatury panujące w Katarze, które przekraczają 48 stopni Celsjusza. Mogą one uniemożliwić rozgrywanie meczy piłkarskich.

W planie pięcioletnim Państwo Islamskie chce objąć tereny nie tylko Północnej Afryki, m.in.: Egiptu, Sudanu, Libii, Algierii, Maroko, Etiopii, Ugandy, Nigru, Czadu, Nigerii, Kamerunu, Gabonu, Kongo, Kenii, a także tereny Półwyspu Arabskiego: Jemenu, Omanu, Arabii Saudyjskiej, oraz: Syrii, Iraku, Turcji, Iranu, Turkmenistanu, Afganistanu, Kazachstanu, Pakistanu. W planach jest również wejście do Europy od strony Morza Czarnego ? w strefie rażenia znajdzie się więc: Grecja, Bułgaria, Romania, a nawet Ukraina.

Komentarze