Logo PGZ.

PGZ chce zatrudnić 60.000 osób do 2030 roku

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. chce do 2030 roku zwiększyć trzykrotnie przychody z obecnych 4 mld do 12 mld PLN, co ma się przełożyć na zapotrzebowanie nowej kadry pracowniczej.

W czasie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2015 w Kielcach prezes PGZ S.A., Wojciech Dąbrowski powiedział, że:

Zintegrowaliśmy polski przemysł zbrojeniowy. Czas abyśmy zintegrowali go biznesowo i aby był w pierwszej 10-tce firm Europy. W przygotowaniu strategii wzięły udział zarządy 38 kluczowych spółek PGZ, 150 specjalistów. Wynika z niej, że do 2018 roku kluczowe dla przemysłu obronnego, tworzące dziś PGZ firmy, zbudują silny koncern narodowy. Za nami stoją kompetencje i doświadczenie, stabilna sytuacja finansowa i wysoko wykwalifikowane kadry oraz umiejętność tworzenia produktów i usług. Obok tradycyjnych domen produktowych jak: platformy lądowe, platformy powietrzne i morskie, elektronika i informatyka, obrona przeciwlotnicza, amunicja i rakiety, artyleria lufowa i rakietowa oraz broń i ochrona batalistyczna, pojawią się nowe. Będą to między innymi: cybertechnologie oraz technologie kosmiczne i satelitarne. Do 2030 roku zamierzamy wprowadzić na rynek 100 nowych produktów. Zapraszamy do współpracy świat biznesu, wojska i nauki.

PGZ chce być liderem innowacyjności, działając w poszczególnych produktach i sektorach wyspecjalizowanych systemów, ustanawiając trendy na przyszłość, gwarantować stałe zatrudnienie i jego wzrost o 60.000 osób do 2030 roku oraz zapewnić wzrost gospodarczy.

Założenia te zostały przedstawione w dokumencie pt. Strategia Grupy Kapitałowej na lata 2015-2030, który jest dostępny pod tym linkiem: [PDF] Strategia Grupy Kapitałowej PGZ – Polska Grupa Zbrojeniowa SA

Źródło: Strategia Grupy Kapitałowej na lata 2015-2030. *EBITDA (ang. earnings before interest, taxes, depreciation and amortization) ? zysk przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji.

Źródło: Strategia Grupy Kapitałowej na lata 2015-2030.
*EBITDA (ang. earnings before interest, taxes, depreciation and amortization) ? zysk przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji.

Wicepremier i Minister Obrony Narodowej, Tomasz Siemoniak dodał także, że kiedy rozwój narodowego przemysłu obronnego odniesie sukces, to także siły zbrojne go odniosą, a Minister Skarbu Andrzej Czerwiński powiedział, że receptą na sukces jest przedsiębiorczość połączona z konkurencyjnością. Polska Grupa Zbrojeniowa daje taką szansę. Mamy szansę zbudować dobrze funkcjonującą globalną firmę.

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.