Portal Nowa Strategia patronem medialnym wydarzenia ?Jak walczyć z terroryzmem??.

Miło nam poinformować, że portal Nowa Strategia został patronem medialnym wydarzenia ?Jak walczyć z terroryzmem??, które organizowane jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Studenckie Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zjawisko terroryzmu jest dziś uważane za jedno z najtrudniejszych wyzwań dla bezpieczeństwa międzynarodowego. Walka zagrożonych krajów z terrorystami jest nierówna i jak dotychczas nieskuteczna. Nieprzerwane poczucie zagrożenia i realne niebezpieczeństwo ataku terrorystycznego wymusza na rządach państw wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań z zakresu zwalczania terroryzmu. Temat ten jest cały czas niewyczerpany i wymagający dalszych badań. Dlatego też prelegenci postanowili podjąć się analizy sposobów walki z terroryzmem oraz narzędzi do tego używanych.

Które kraje są najbardziej zagrożone zamachami terrorystycznymi? Jakie błędy są najczęściej popełniane przez rządy państw i jednostki specjalne? Jakie są najskuteczniejsze sposoby walki z terroryzmem? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzą prelegenci:

dr Aleksandra Gasztold ? Adiunkt w Katedrze Nauk o Bezpieczeństwie. Prowadzi badania niemcoznawcze i nad terroryzmem. Stypendystka Fundacji Herberta Quandta na Uniwersytecie w Konstancji (2001-2002), DAAD na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii (2004), Uniwersytetu w Konstancji (2007, 2010, 2015), Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji (2008), Uniwersytetu Indiana w Bloomington (2013) i Uniwersytetu Wiedeńskiego (2015). Laureatka ?Nagrody Zamku Książ? Centrum Europejskiego, Instytutu im. Hannah Arendt do Badań nad Totalitaryzmem w Dreźnie i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej za najlepszą pracę magisterską, dotyczącą problematyki niemieckiej (2006) oraz ?Nagrody im. Profesora Piotra Dobrowolskiego? za najlepszą rozprawę doktorską z zakresu badań niemcoznawczych (2010). Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego

dr Krzysztof Liedel ? Doktor w specjalności zarządzanie bezpieczeństwem, prawnik, specjalista w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, ekspert w zakresie analizy informacji, szczególnie w obszarze analizy decyzyjnej. Stażysta w Narodowym Centrum Kontrterrorystycznym w USA. Były naczelnik Wydziału ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Były dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Kierownik Instytutu Analizy Informacji Collegium Civitas, Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem CC. Wykładowca Collegium Civitas, Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Obrony Narodowej. Autor i współautor wielu publikacji na temat terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, a także na temat analizy informacji

Maciej Górski ? członek specjalistycznych zespołów ochronnych chroniących dyplomatów i członów rodzin królewskich, ekspert ds. bezpieczeństwa, trener sztuk walki na Uniwersytecie Warszawskim i zawodowy mistrz świata karate.

Spotkanie będzie moderował Piotr Mieśnik, dziennikarz i publicysta.

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.