Boeing F/A-18 Super Hornet (http://fotonin.com/)

Produkcja myśliwców Super Hornet w Indiach?

Prezes Boeinga James McNerney zapowiedział w piątek, że jeśli Indyjskie Siły Powietrzne (IAF) zdecydują się na zakup myśliwców Boeing F/A-18E/F Super Hornet to firma z przyjemnością rozpocznie produkcje tych maszyn w Indiach.

MnNerney, który spotkał się z Narendra Modi, premierem Indii nie omieszkał wykorzystać komplementów do podbudowania pozycji Boeinga. Powiedział, że to najlepszy rząd Indii od 35 lat. MnNerney zachwycał się faktem, iż Boeing zdobył ponad 91 mld USD przychodów w ubiegłym roku i powiedział, że chce by Boeing ? gigant w zakresie obronny i lotnictwa uczestniczył w podnoszeniu indyjskich zdolności do standardów światowych.

Indyjskie Siły Powietrzne stoją na krawędzi. Fakt posiadania starych maszyn a do tego rywalizacji z Chinami i Pakistanem sprawia, że Indie potrzebują nowego dwusilnikowego, a także jednosilnikowego myśliwca. Proponowany przez firmę Boeing myśliwiec F/A-18E/F Super Hornet to naturalnie ponaddźwiękowy dwusilnikowy samolot wielozadaniowy zdolny do prowadzenia działań w każdych warunkach pogodowych.

? … to jest dla mnie oczywiste, że jest aktywne zainteresowanie większą ilością dwusilnikowych myśliwców… ” Powiedział McNerney, dodając, że ten trend rośnie, a Super Hornet to oferta, która jest w stanie sprostać wymaganiom odbiorcy. Zaznaczył także fakt, iż produkcja maszyn mogłaby się odbywać w Indiach.

Potencjalny kontrakt na myśliwce Boeing F/A-18E/F Super Hornet dla Indii zawierałby w sobie także przeniesienie znacznej ilości systemów produkcji do Indii. Takie rozwiązanie miałoby duży wpływ nie tylko na krajowy przemysł obronny, ale i również na inne branże.

Zapytany o to, czy Boeing jest skłonny do produkcji F/A-18E/F Super Hornet w Indiach, McNerney powiedział; ?Myślę, że jakikolwiek system zaproponujemy, produkcja w Indiach będzie tego istotnym elementem.? dodał, że jeśli propozycja zostałaby zaakceptowana to wtedy znacząca produkcja części w Indiach będzie miała miejsce.

McNerney, wyrażał swoje zadowolenie z powodu faktu, iż Indie zamówiły już dwa modele śmigłowców produkowanych przez jego firmę. Chodzi tu oczywiście o śmigłowce szturmowe Apache oraz ciężkie śmigłowce transportowe Chinook. McNerney powiedział, że Boeing będzie coraz w większym stopniu korzystać z partnerstwa na całym świecie dla tworzenia i projektowania w innych krajach.

?W Indiach widzę największe możliwości, żeby to zrobić„.

Komentarze

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.