Bojownicy Państwa Islamskiego (ISIS) / Źródło: youtube.com

Przypadkowy transport żywności, wody oraz uzbrojenia dla ISIS

1 października 2014 roku The Independent doniósł o przykrym fakcie omyłkowego dostarczenia żywności oraz uzbrojenia do bojowników ISIS. Iraccy piloci mieli za zadanie zrzucić dostawę do swoich żołnierzy, którzy zostali oblężeni przez organizację terrorystyczną, zwaną Państwem Islamskim (ISIS).

Przesyłka dostała się jednak w ręce wroga, gdyż przez pomyłkę zrzucono ją na teren zajmowany przez ISIS. Zamiast trafić do rejonu zachodniej prowincji Syrii, zwanej Saglawyah, by pomóc irackim żołnierzom w walce i przetrwaniu, niedoświadczenie pilotów sprawiło, iż dostała się w ręce przeciwników ? bardzo groźnych przeciwników.

Jej dostarczenie było, wg Hakima Al-Zamili?ego, który jest członkiem irackiego parlamentu odpowiadającego za bezpieczeństwo i obronę, kluczową rzeczą w walce z Państwem Islamskim. Przyznał on, iż błąd ten jest fatalny w skutkach, gdyż nie dość, że iraccy żołnierze nie dostali niezbędnej pomocy, to ich przeciwnicy na tym skorzystali i wykorzystają ten prezent by zabić swoich irackich wrogów. Al-Zamili zapowiada również rozpoczęcie śledztwa w tej sprawie, by poznać dokładną przyczynę zaistnienia tej sytuacji.

Wszyscy dobrze wiemy, że mleko się rozlało i nie da się naprawić tego błędu. Pozostaje nam czekać na przykre skutki tego zajścia i liczyć, że błąd ten się nigdy nie powtórzy.

Czytaj także: ISIS – Nowe Islamskie Państwo

Artykuł powstał na podstawie doniesienia prasowego: http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/iraqi-pilots-deliver-food-and-ammunition-to-isis-militants-by-mistake-9766915.html

Źródło zdjęć: http://www.independent.co.uk

http://www.nowastrategia.org.pl/isis-nowe-islamskie-panstwo/

Komentarze