Jack Campbell, Zaginiona Flota Przestrzeń Zewnętrzna Dreadnaught.

Zaginiona Flota Przestrzeń Zewnętrzna Dreadnaught rozpoczyna się w momencie, kiedy admirał John Geary powraca na Varandala, by znów objąć dowództwo nad flotą którą doprowadził do domu. Ożeniony z kapitan Tanią Desjani, znów obejmuje obowiązki głównodowodzącego floty zwanej teraz jako Pierwsza Flota, która przed kilkoma miesiącami była praktycznie skazana na zagładę. Lecz po brawurowej ucieczce z samego Systemu Centralnego Syndykatu flota prowadzona przez kapitana Johna Gearego zdołała dotrzeć bezpiecznie na przyjazne terytorium.

Teraz zaś admirał Geary otrzymuje z rąk Rady Sojuszu zadanie nawiązania kontaktów dyplomatycznych z obcymi rasami inteligentnymi znajdującymi się za granicą Światów Syndykatów. Lecz to zadanie okazuje się bardzo niebezpieczne i niełatwe. Owi obcy są bowiem odpowiedzialni za wywołanie stuletniej wojny jaką Sojusz toczył ze Światami Syndykatu, który teraz jest pogrążony w chaosie po przelocie sił Sojuszu. Flota Sojuszu już na samym początku podróży zabiera grupę kłopotliwych więźniów. Niedługo później napotykani obcy starają się uniemożliwić poznanie swoich sekretów ludziom wysadzając wszystkie napotykane instalacje i okręty, by nie pozwolić na zdobycie jakichkolwiek fragmentów swojej technologii. Na samym końcu zaś dochodzi do uwięzienia armady Sojuszu w najmniej spodziewanej pułapce?

Od ataków pilotów samobójców, aż do wybuchających wrót hipernetowych akcja się nie zatrzymuje. Ale główny bohater Zaginionej Floty musi mieć się na baczności, bo oprócz przeciwników w postaci nieznanych ras obcych, może mieć jeszcze za wroga kogoś w szeregach floty Sojuszu?

Zaginiona Flota Przestrzeń Zewnętrzna Dreadnaught to kolejna powieść Jacka Campbella opowiadająca o flocie prowadzonej przez powstałego z martwych człowieka, którego obraz został przez propagandę zmieniony w herosa, którego nie jest. Powoduje to problemy, które już kilka razy niemal doprowadziły do zagłady uciekającej floty.

Pancerne potwory walczące w mrocznej pustce kosmosu i wymieniające pomiędzy sobą salwy burtowe, wielkie bitwy, skomplikowane intrygi i tajemnice, które są skrywane przez wszechobecną czerń kosmosu. To wszystko w Zaginionej Flocie zostało splątane doskonałą fabułą i napięciem, które prześladuje czytelnika aż do zaskakującego końca.

Polecam.

Komentarze

Student Instytutu Historycznego UW. Interesuję się historią wojskowości oraz techniką wojskową, w szczególności okres od początku II wojny światowej aż do dnia współczesnego.