Władimir Puczkow, rosyjski Minister Sytuacji Nadzwyczajnych od 2012 roku. / Wikimedia Commons (CC BY 4.0).

Rosja: W ćwiczeniach obrony cywilnej weźmie udział ponad 40 mln ludzi

Jak informuje agencja Interfax, od 4 do 7 października br. rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych będzie nadzorować ćwiczenia obrony cywilnej, w których weźmie udział ponad 40 milionów ludzi.

Szkolenie obędzie się we współpracy Ministerstwa FR ds. Obrony Cywilnej, Sytuacji Nadzwyczajnych i Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych (w skrócie: Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych lub EMERCOM) oraz władz regionalnych. Dyrektor departamentu obrony cywilnej Ministerstwa Oleg Manuiłow powiedział, że:

Szkolenie odbędzie się w dniach od 4 do 7 października i weźmie w nim udział ponad 40 milionów ludzi, ponad 200 tysięcy specjalistów od ratownictwa oraz 50 tysięcy sztuk sprzętu.

W ćwiczenia zostaną zaangażowane agencje federalne, władze regionalne i lokalne oraz organizacje i obejmą wykorzystanie środków obrony cywilnej oraz nadzwyczajnych zespołów ratowniczych. Przećwiczone zostaną plany dla różnych okresów przy zaangażowaniu wszystkich sił i środków do działania.

W praktyce, wypracowane wyniki [ćwiczeń ? przyp. red.] zostaną zebrane przez departamenty i agencje federalne, jak i podmioty lokalne. Ponadto, alert zostanie ogłoszony w strukturach obrony cywilnej w koordynacji z władzami regionalnymi i gminnymi poprzez system ostrzegania ludności na wypadek wystąpienia awarii lub zagrożenia nią. ? dodał Manuiłow.

Obrona cywilna będzie ćwiczyć ewakuację z użyciem wyposażenia ochrony osobistej, sanitarnego czy rozmieszczania punktów odkażania. Sprawdzony zostanie poziom jakości opieki medycznej poszczególnych jednostek podległych władzom.

Czytaj także:

Powstanie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego Federacji Rosyjskiej

Putin zarządził sprawdzian gotowości bojowej sił zbrojnych FR

Gwardia Narodowa Federacji Rosyjskiej

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.