Fot. screen YouTube.

Rosyjski atak rakietowy w rejonie Aleppo [WIDEO]

W dniu 19 sierpnia br. dwie rosyjskie korwety rakietowe RFS ?Zielonyj Doł? i RFS ?Sierpuchow? przeprowadziły atak rakietowy z Morza Śródziemnego na pozycje terrorystów z Frontu al-Nusra w syryjskiej muhafazie Aleppo.

Muhafaza Aleppo. / Wikimedia Commons.

Muhafaza Aleppo. / Wikimedia Commons.

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej, dziś o godz. 10:55 czasu lokalnego (GMT+2), dwie rosyjskie korwety rakietowe RFS Zielonyj Doł (602) i RFS Sierpuchow (603), obie projektu 21631 Bujan?M, wystrzeliły trzy rakiety manewrujące 3M-14TE z rodziny Kalibr-NK, które uderzyły w pozycje terrorystów z Frontu al-Nusra w syryjskiej muhafazie (prowincji) Aleppo:

W rezultacie tych uderzeń zniszczono stanowisko dowodzenia i bazę terrorystów w rejonie miejscowości Dar-Taaza, jak również zakład wywarzania amunicji moździerzowej i duży skład uzbrojenia w prowincji Aleppo. Jak wynika z obiektywnej kontroli wyników uderzeń, wyznaczone cele zostały zniszczone.

MO FR opublikowało na swoim kanale YouTube nagranie wideo z odpalenia rakiet:

Ostatni atak rakietowy z udziałem korwet rakietowych tego typu miał miejsce w dniu 1 marca br. Wówczas RFS Zielonyj Doł, prowadząc osłonę wojsk Baszszara Al-Asada, uderzył na cele Frontu al-Nusra i jej sojusznika Dżaisz al-Fatah (arab. Armia Podboju) w rejonie wsi Al-Mastouma w muhafazie Idlib (czytaj więcej: Rosyjski atak rakietowy na pozycje Frontu al-Nusra).

Rosyjskie korwety rakietowe projektu 21631 Bujan?M: RFS Sierpuchow (603) i RFS Zielonyj Doł (602), należące do Floty Czarnomorskiej. / Źródło: reddit.com

Rosyjskie korwety rakietowe projektu 21631 Bujan?M: RFS Sierpuchow (603) i RFS Zielonyj Doł (602), należące do Floty Czarnomorskiej. / Źródło: reddit.com

Czytaj także:

Wojska Baszszara al-Asada zbombardowały Kurdów

Rosjanie rozmieścili bombowce dalekiego zasięgu w Iranie [ZDJĘCIA]

Rosyjskie bombowce uderzyły na Dajr az-Zaur [WIDEO]

Rosyjskie bombowce uderzyły na stolicę Państwa Islamskiego [WIDEO]

Rosyjskie bombowce dalekiego zasięgu uderzyły na Palmyrę

Dziesięć rosyjskich bombowców Su-24M2 dla Syrii

Rosyjski atak rakietowy na ISIS

Dwa rosyjskie okręty wojenne z wizytą w Iranie

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.