Tu-96MS / Wikimedia Commons

Rosyjski Niedźwiedź eksplodował w czasie startu

Bombowiec strategiczny Tu-95MS (w kodzie NATO: Bear-H) eksplodował w czasie startu z bazy lotniczej Ukrainka-Seryszewo w obwodzie amurskim na Dalekim Wschodzie. Serwis Defence-Blog.com podał informację o dwóch zabitych i pięciu rannych.

Do wypadku doszło w czasie rozbiegu maszyny. Według rosyjskiego MON, doszło do eksplozji jednego z silników turbośmigłowych, a bombowiec nie był uzbrojony. Zdecydowano o uziemieniu wszystkich maszyn tego typu.

W 6952. bazie lotniczej Ukrainka-Seryszewo (wcześniej 326. Tarnopolska Dywizja Ciężkich Bombowców) stacjonuje 79. Gwardyjski Pułk Ciężkich Bombowców oraz 182. Pułk Ciężkich Bombowców, wyposażone w samoloty Tu-95MS.

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.