Rozwiązanie konkursu z Wydawnictwem Poznańskim

Miło nam poinformować, iż wylosowaliśmy zwycięzców w naszym konkursie organizowanym wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim. Ogółem w konkursie wzięło udział 43 osoby, jednak zwycięzców mogło być tylko dwóch (pierwotnie 3, lecz tylko 2 osoby odpowiedziały prawidłowo na wszystkie pytania).

1. W którym roku po raz pierwszy użyto określenia narodowy socjalizm? Po raz pierwszy określenia Narodowy Socjalizm użył M. Barr?s (1862-1923), na łamach ?Courrier de l?Est?, w artykule Que faut-il faire? (Co trzeba zrobić?) z 2 V 1898 roku.

2. W którym roku powstała NSDAP? 1919/1920 – obie odpowiedzi uznawaliśmy za prawidłowe

3. Jak nazywała się specyficzna ideologia rasistowska, nie mająca nic wspólnego z nauką. Ideologia ?niemieckiej rewolucji?, propagowana przez tą ideologię, zakładała odrzucenie wszystkich zdobyczy industrializacyjnych i towarzyszącej jej ideologii liberalizmu poprzez powrót do życia wiejskiego, wzorowanego na preindustrialnym i preliberalnym średniowieczu? Volkizm

Zwycięzcami zostali:

Mateusz Brzuszek z Wrocławia

Łukasz Zimowski z Gorlic

 

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Poznańskie.

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.