Fot. Enterprise News and Pictures.

Salah Abdeslam, mózg zamachów w Paryżu, został ujęty

Belgijski dziennik HLN poinformował, że w Brukseli został schwytany Salah Abdeslam, uważany za mózg zamachów terrorystycznych w Paryżu.

Belgijski dziennik poinformował, że terrorysta został postrzelony w kolano w czasie obławy w Molenbeek-Saint-Jean, jednej z gmin stołecznej Brukseli. Oprócz koordynatora zamachów terrorystycznych w Paryżu, jedna osoba również została ranna, a kolejna zginęła. Funkcjonariusze belgijskich sił specjalnych użyli broni palnej oraz granatów.

Trzeba podkreślić, że Salah Abdeslam (ur. 1989), z pochodzenia Marokańczyk jest obywatelem Francji urodzonym w Brukseli, a przed atakami w Paryżu mieszkał w Molenbeek-Saint-Jean. Ślad po nim zaginął w dzień po zamachu.

W wyniku symultanicznych zamachów terrorystycznych w Paryżu w dniu 14 listopada ubiegłego roku zginęło 137 osób, w tym 87 w klubie Bataclan, a 352 zostały ranne. W ramach śledztwa dotyczącego paryskich zamachów prowadzonego w Belgii, do tej pory zarzuty przedstawiono 11 osobom, z których 8 wciąż przebywa w areszcie tymczasowym.

Czytaj także:

Rozpoczęła się obława w Brukseli

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.