Kamaz wyrzucający 10 ton sera skonfiskowanego na rosyjskiej granicy / Źródło: Znak.com

Ser nowym wrogiem Rosji.

Podpisane tydzień temu przez Władimira Putina zarządzenie, aby likwidować na granicy objętą sankcjami zakazaną żywność właśnie weszło w życie. Jak informuje rosyjski portal Znak.com dziś w obwodzie Biełgorodzkim doszło do zniszczenia 10 ton importowanego sera.

Do likwidacji doszło na wysypisku śmieci w Biełgoradzie. Według relacji świadków sera było bardzo dużo a jego niszczenie zajęło godzinę czasu. Część rosyjskiego społeczeństwa otwarcie wystąpiła przeciwko akcji podjętej przez władze na Kremlu. Na stronie change.org pojawiła się adresowana do prezydenta Putina petycja. Jej sygnatariusze proponują, by produktów nie likwidowano, a przekazywano potrzebującym za pośrednictwem organizacji charytatywnych. W chwili obecnej pod petycją zebrano 264 tysiące podpisów.

Ser-2

ser-5

ser-4

Ser-3

Komentarze

Absolwent Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku na kierunku "Bezpieczeństwo Narodowe". Obecnie student Uniwersytetu Białostockiego na wydziale historyczno-socjologicznym - kierunek "Stosunki Międzynarodowe". Koordynator działu "Bezpieczeństwo" portalu "Nowa Strategia". Prowadzi bloga "Piotr Kular" na portalu Mpolska24.pl gdzie posiada status eksperta. Obszar jego zainteresowań dotyczy bezpieczeństwa narodowego oraz międzynarodowego w kontekście prowadzonej polityki bezpieczeństwa państw takich jak Rosja, Ukraina oraz Białoruś.