Śmierć pięciu żołnierzy Legii Cudzoziemskiej

W poniedziałek, wczesnym popołudniem w departamencie Sabaudii we wschodniej Francji doszło do wypadku podczas ćwiczeń wojskowych. Ofiarami zostali legioniści z 2 REG (2 Pułk Inżynieryjny Legii Cudzoziemskiej). W wyniku lawiny zginęło 5 żołnierzy, 6 w ciężkim stanie zostało przetransportowanych do szpitala a kolejnych dwóch doznało hipotermii. Francuskie władze nie podały do publicznej wiadomości narodowości poległych.

Legioniści z 2 REG przechodzili zimowy trening wysokogórski. W ćwiczeniach brało udział według różnych źródeł 51-52 żołnierzy. Jechali oni na nartach poza wyznaczonymi szlakami na wysokości bliskiej dwóch tysięcy dwustu metrów nad poziomem morza. W akcji ratowniczej brali udział oprócz ratowników i żandarmerii alpejskiej także obsługa pobliskich wyciągów.

2e Régiment étranger de génie to jeden z dwóch pułków inżynieryjnych Francuskiej Legii Cudzoziemskiej, wchodzący w skład 27. Górskiej Brygady Piechoty. Od momentu powstania w 1999 roku, 2 REG stacjonuje w Saint-Christol na południu Francji. Jego żołnierze brali udział w wielu misjach wojskowych, m.in. w Afganistanie, Libanie czy Kosowie. Stacjonowali również na Martynice, w Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz Dżibuti.

Komentarze