Straż Graniczna

Straż Graniczna udaremniła rekordowy przemyt narkotyków [ZDJĘCIA]

W sobotę, w dniu 18 lutego br. funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili rekordowy przemyt narkotyków o wartości 9 milionów złotych – w spawie zatrzymano troje obywateli Ukrainy, którym grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Komunikat opublikowany na łamach oficjalnego portalu internetowego Straży Granicznej wskazuje, że funkcjonariusze do zdarzenia miało dojść w sobotę, w dniu 18 lutego 2017 roku na przejściu granicznym w Korczowej (woj. podkarpackie). Troje obywateli Ukrainy – kobieta (33 lata) oraz dwóch mężczyzn (45 i 38 lat) – wyjeżdżający z terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zostali złapani na gorącym uczynku dzięki pracy dwuletniego owczarka niemieckiego o imieniu Chiro, pełniącego służbę w służbę w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej (jak podaje komunikat Chiro ma już za sobą rok służby – przyp. red.).

Funkcjonariusz Straży Granicznej podczas szczegółowej kontroli podejrzanego pojazdu. /Fot. Bieszczadzki OSG

Podczas rutynowej kontroli granicznej, wyżej wspomniany funkcjonariusz – pies służbowy Chiro – zasygnalizował swojemu przewodnikowi, że w dwóch pojazdach – BMW X5 i BWM X6 (oba pojazdy zostały zatrzymane i ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa – przyp.red.) – w którymi podróżowali obywatele Ukrainy mogą znajdować się narkotyki. Szczegółowa kontrola pojazdów wykazała, ze w specjalnych skrytkach umiejscowionych w podwoziu aut znajdowało się 250 kilogramów haszyszu. Jak poinformowała Straż Graniczna, szacunkowa wartość ujawnionego haszyszu to około 9 milionów złotych – jest to „rekordowa” ilość narkotyków ujawniona przez funkcjonariuszy.

Jedno z aut w którym przewożono narkotyki o wartości około 9 milionów złotych. /Fot. Bieszczadzki OSG

Przemytnicy złapani na gorącym uczynku zostali zatrzymaniu – sąd zastosował wobec nich trzymiesięczną karę aresztu – i postawiono im zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się przemytem narkotyków – jak przewiduje kodeks karny, zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Źródło: Straż Graniczna

Zobacz także:

Komentarze

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.