fot. screen YouTube.

Szkolenie polskich snajperów [WIDEO]

W zeszłym tygodniu w garnizonie Wesoła 1. Warszawskiej Brygady Pancernej rozpoczęło się pierwsze w tym roku zgrupowanie snajperów. Na YouTube pojawiło się nagranie wideo ze szkolenia.

Źródło: 1bpanc.wp.mil.pl

Źródło: 1bpanc.wp.mil.pl

W zgrupowaniu rozpoczętym w dniu 4 kwietnia br. i które zaplanowano na 2 tygodnie, wyjątkowo uczestniczy grupa snajperów z 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka. Żołnierze przygotowują się do zawodów snajperskich Long Shot i Ride the King. W czasie szkolenia są prowadzone różne rodzaje strzelań, taktyki oraz inne specjalistyczne zajęcia.

Szkolenie prowadzi mł. chor. Przemysław Wójtowicz, doświadczony strzelec wyborowy, weteran misji w Iraku i Afganistanie, ranny w walce z Talibami w Usman Khel (dystrykt Adżiristan). W czasie tej potyczki, w dniu 10 sierpnia 2009 roku, zginął kpt. Daniel Ambroziński, a czterech polskich żołnierzy zostało rannych.

Czytaj także:

Snajper ?bohater? SAS uratował dwóch Syryjczyków

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.