Tratwa / Źródło: pl.lostpedia.wikia.com
Tratwa / Źródło: pl.lostpedia.wikia.com

Test na inną normalność czyli o mniejszości nad większością słów kilka

W otchłani codziennego szumu o krwawych, nudnych, przyziemnych tematach konfliktu ukraińskiego, rozmów o konieczności modernizacji armii, wołań o rozwagę w sferze finansów publicznych, narzekań na bezrobocie oraz rosnące obciążenia podatkowe – bardzo łatwo jest przeoczyć to, co w życiu najważniejsze.

Jest jednak miejsce na świecie, gdzie w atmosferze wzajemnego zrozumienia można spokojnie przejść obok dręczących tematów z krajowego podwórka. To istny raj, oaza, ostatni bastion normalności. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że na tym wzburzonym oceanie politycznych zawirowań, płynie maleńka tratwa wolności, pokoju i tolerancji pod banderą najbardziej nowoczesnej, postępowej partii w Polsce. Jej załoga, marszczy nieskalane logicznym myśleniem czoło w poszukiwaniu odpowiedzi na ważne, ale to bardzo ważne pytania –„Czym jest płeć?”, „Czym jest człowiek?”.

Pewnie na wielu twarzach właśnie pojawił się ten szyderczy, pełen faszyzmu uśmiech. Niesłusznie. Wasze heteropozytywne spojrzenie na świat burzy zawiłe kwestie dyskusyjne w homotransododatniej części społeczeństwa. A przecież liczyć ich trzeba w milionach. Ich głos grzmi basem posła Roberta oraz zachęca łagodnym, pełnym kobiecego powabu szczebiotem posłanki Anny. Obudźcie się! Dzieci w naszym kraju wciąż zbyt mało wiedzą o seksie i technikach masturbacyjnych. Ciemnogrodzkie społeczeństwo w dalszym ciągu z lekką nutą ironii traktuje osoby homo i transseksualne. W kraju, w którym osoby homoseksualne nie mogą mieć dzieci, nie można stanąć z wybrankiem  na ślubnym kobiercu – debatuje się o gospodarce, finansach i zewnętrznych zagrożeniach! Nie dziwi więc coraz częściej powtarzane, kultowe już pytanie – „Jak żyć?”.

Z myślą o nawracaniu Ciemnogrodu na jasną, a w zasadzie unijną stronę mocy – załoga tratwy przygotowała krótki zestaw pytań, dzięki którym możemy poddać się badaniu na „normalność” – bez wychodzenia z domu. Wystarczy postawić kilka pytań:

Czy potrafisz wyobrazić sobie kobietę i mężczyznę – ot tak po prostu?
Czy truteń lub trzmiel to według Ciebie odpowiednie słowa dla opisu szeroko pojętej „męskości”?
Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że jesteśmy zmuszeni do posiadania płci?
Czujesz, że nie masz wolnej duszy?

Jeśli odpowiedziałeś/aś/oś/ „nie” na chociaż jedno z powyższych pytań – przykro mi poinformować ale nie jesteś normalny/a/e. Widocznie egzystujesz w przeżartej nienawiścią społeczności wsłuchującej się w głos zwierzchników Kościoła. Ograniczyłeś/aś/oś/ też swoją percepcję do rozróżnienia dwóch płci podczas gdy wymyśliliśmy więcej możliwości. Zapewne funkcjonujesz w skrajnie patriarchalnej, ciemiężycielskiej grupie, stereotypowo zwanej „rodzina”, która jest jawnym „policzkiem w twarz” milionom definiującym odmiennie powyższe słowo. Wyzbyłeś/aś/oś/ się poczucia prawdziwej wolności – bez płci, utartych i sprawdzonych schematów.  Teraz zapewne widzisz, jak bardzo jesteś nienormalny. I co? Nie wstyd Ci za tę ciemnogrodzką mentalność?

Załoga tratwy odrzuciła tę mentalność – czas na Ciebie. Długa droga przed Tobą więc podejmij wyzwanie i zacznij zmieniać się już dziś! Na początek musisz odrzucić głos zwierzchników Kościoła, który jako instytucja – razi brakiem parytetów, wolności i tolerancji oraz nawołuje do nienawiści. Konieczne będzie również podjęcie dodatkowych zajęć z edukacji seksualnej oraz obowiązkowa obecność na krakowskich warsztatach prowadzonych przez znaną i lubianą Annę, dzięki którym przełamiesz tabu i dowiesz się jak czerpać przyjemność z seksu. Jeśli jesteś mężczyzną – rozważ zmianę płci, by następnie dokonać aborcji. Stwarzamy Ci niepowtarzalną szansę! Zdefiniuj się na nowo! Mimo wszystko! Walcz z rzeczywistością! Bądź normalny!

Tak mniej więcej wygląda ten „postęp”. Pamiętajmy jednak, że nie każdy postęp jest dobry.

Komentarze

Student Polityki Społecznej na UwB w Białymstoku. Ukazuje świat mediów i polityki w krzywym zwierciadle felietonu.

Najpopularniejsze posty